نماد سایت اجاره خودرو آلفا

اقدامات لازم هنگام خرابی خودرو اجاره ای

اقدامات لازم هنگام خرابی خودرو اجاره ای

اقدامات لازم هنگام خرابی خودرو اجاره ای

اقدامات لازم هنگام خرابی خودرو اجاره ای

خرابی خودرو حتی اگر در حال رانندگی با خودرو شخصی خود می باشید نیز، اصلا اتفاق خوشایندی نیست چه برسد به اینکه با خودرو اجاره ای روی دهد. همانطور که می دانید شرکت های اجاره خودرو همیشه پیش از اجاره خودرو، آنها را به لحاظ کارکرد بررسی می کنند. اما با این حال احتمال خرابی آن همچنان وجود دارد.

در چنین مواردی صرف نظر از اینکه که آیا مقصر خرابی خودرو شما هستید و آیا مهارت لازم برای تعمیر آن را دارید، بهتر است در چنین مواقعی مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید.

مراحل و اقدامات لازم هنگام خرابی خودرو اجاره ای

بنابراین، اگر چنین اتفاقی بیفتد، می باست اولویت اول شما اطمینان از امنیت خود، مسافران، خودرو های دیگران و رهگذران باشد. سپس، اگر امکان آن وجود دارد، خودروی خود را به سمت حاشیه مسیر هدایت کرده (برای ایمنی بیشتر)، و سعی کنید خودرو را جهت عیب یابی ما توصیه و پیشنهاداتی را برای آنچه می بایست انجام دهید، به ترتیب بیان کرده ایم:

  1. آرامش خود را حفظ و خودرو را به حاشیه مسیر هدایت کنید.
  2. درخواست کمک کنید.
  3. سعی کنید علت خرابی پیدا کنید.
  4. نگاهی به قرار اجاره خودرو بیندازید.
  5. با شرکت اجاره خودرو خود تماس بگیرید.
  6. همه رسید ها را نگهدارید.
  7. با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.
  8. حتما از شرکت اجاره خودرو بیمه آنها را خریداری نمایید.

نکات مهم قبل از اجاره خودرو

۱) نمای بیرونی و داخلی خودرو را به طور کامل بررسی کنید. هنگام تحویل گرفتن، هر گونه خراش یا فرورفتگی کوچک را یادداشت کنید و از نماینده بخواهید گزارش وضعیت را ویرایش کند تا وضعیت خودرو را به طور دقیق منعکس کند. حتی ارزش یک نگاه سریع به زیر کاپوت را دارد تا مطمئن شوید چیزهایی مانند مایع لباسشویی پر شده است.

۲) عکس بگیرید عکس‌ها برای اثبات شرایطی که خودرو را در آن قرار داده‌اید، کلیدی هستند، فقط مطمئن شوید که روی آن‌ها مهر زمان زده شده است.

۳) بررسی کنید که همه چراغ ها و سیستم ها کار می کنند. برف پاک کن ها، گرمایش و تهویه مطبوع، ناوبری و رادیو را روشن کنید تا مطمئن شوید همه چیز در شرایط کار قرار دارد. همچنین به لاستیک ها نگاهی بیندازید تا آج را بررسی کنید. اگر مشکلی وجود دارد، بلافاصله آن را به تامین کننده گزارش دهید.

۴) به نحوه رانندگی ماشین توجه کنید. همانطور که از قسمت اجاره ای خارج می شوید، روی نحوه رانندگی ماشین تمرکز کنید. اگر موتور صدای عجیبی می دهد یا ماشین به درستی کار نمی کند، به محل اجاره خود برگردید و مشکل را به تامین کننده بگویید. اگر بیش از حد رانندگی کرده اید، با آنها تماس بگیرید.

۵) قرارداد اجاره را به طور کامل بخوانید. قوانین تامین کننده را بدانید و همه چیز را مستند کنید. دانستن حقوق شما در مقابل مسئولیت‌های شرکت اجاره‌ای می‌تواند به شما در یافتن بهترین راه‌حل کمک کند.

سوالات متداول

آیا در صورت خراب شدن خودرو، اجاره به من جبران می شود؟

غرامت بستگی به شرایط خرابی خودرو و بیمه نامه شما دارد.

وقتی با یک شرکت بزرگتر اجاره می کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که بتوانید اجاره خراب خود را با یک ماشین جدید تعویض کنید. سرعت دریافت جایگزینی بر اساس فاصله شما با نزدیکترین شعبه و در دسترس بودن خودروهای دیگر متفاوت است.

در صورتی که خرابی به دلیل سهل انگاری راننده رخ داده باشد، شرکت اجاره ممکن است از خرید وسیله نقلیه جایگزین برای شما امتناع کند. همچنین باید هر هزینه ای را برای یدک کشی و تعمیر بپردازید. بعلاوه، در صورت عدم رعایت قوانین شرکت (مثلاً در رانندگی خارج از جاده) ممکن است بازپرداخت یا غرامتی دریافت نکنید.

چه کسی مسئول خرابی خودروی اجاره ای است؟

شرکت‌های کرایه‌دهنده خودرو هر گونه خرابی مکانیکی را ارزیابی می‌کنند تا مشخص کنند که آیا این نقص به دلیل طبیعی بوده است یا سهل‌انگاری خود راننده.

در شرایط خرابی ناگهانی، ممکن است این موضوع ناشی از اجاره کننده قبلی یا خراب شدن تدریجی باشد. تامین کننده باید یک بررسی انجام دهد تا مشکل را پیدا کند، و امیدواریم، این مشکل را به عنوان تقصیر شما اعلام نکند. متأسفانه، مواردی وجود دارد که اجاره‌کننده با قبض تعمیرات سنگین گیر می‌کند، صرفاً به این دلیل که آنها مسئول خودرو در هنگام خرابی بودند. از آنجایی که خودروهای کرایه ای به طور منظم نگهداری می شوند، شرکت احتمالاً تصور می کند که این مشکل در نتیجه رانندگی ضعیف بوده است.

در صورت خرابی خودرو ناشی از تصادف، مستاجر به احتمال زیاد مسئول و هزینه خسارت است.

خروج از نسخه موبایل