نکات اجاره خودرو مسافرتی

اجاره خودرو مسافرتی  یکی از دغدغه‌های همیشگی ما در زمان مسافرت به مکان‌های تازه است. برای این که از سفر نهایت لذت را ببریم، لازم است خودرو مناسبی را برای رانندگی داشته باشیم.

سفر با خودرو های مسافتری و دیدن مناظر زیبا یکی از نیازهای امروزی انسان مدرن برای رهایی و دور شدن از دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی است که در زمان‌های مختلفی با آن مواجه می‌شود. افراد زیادی به سفر علاقه‌مند هستند و به صورت مداوم برای سفر برنامه‌ریزی می‌کنند. افرادی نیز همچون کارمندان و افراد پرمشغله فرصت کافی برای مسافرت مداوم را ندارند و عموما برای سفر کردن در زمان تعطیلات‌های رسمی، عید و تابستان، برنامه‌ریزی می‌کنند. از آنجا که سفر کردن فرصتی برای فراغت و آسودگی خاطر است، داشتن آسایش نسبی و خودرو مناسب برای مسافتر و استراحت کافی امری ضروری است. اگر هم که مسافرت خانوادگی باشد، نیاز به اجاره خودرو و داشتن ماشینی مناسب برای انواع مسافرت مهم‌‎تر می‌شود. ما در این مقاله “نکات اجاره خودرو مسافرتی”  قرار است به مواردی اشاره کنیم که در زمان اجاره خودرو مسافرتی باید به آن‌ها توجه کنید.

اگر مواردی که در پایین به آن‌ها اشاره کرده‌ایم، نکته دیگری هم وجود دارد که از نظر ما غافل مانده است، در بخش نظرات آن را با ما و بقیه مخاطبان به اشتراک بگذاریم تا با اجاره خودرو مناسب، سفری دلچسب و خاطره‌انگیز برای خود رقم بزنیم.

اجاره خودرو مسافرتی از طریق سایت‌های معتبر

این روزها با گسترش سایت‌های معتبر و قابل اعتماد برای اجاره خودرو در هر جای ایران و حتی خارج از کشور نیز، دغدغه و نگرانی درباره این موضوع کمتر شده است. اجاره خودرو قبل از سفر، از طریق یکی از همین سایت‌های معتبر رزرو محل اقامت، راهی مطمئن برای انتخاب خودرویی متناسب برای بودجه، زمان سفر و سلیقه خودمان است. رزرو آنلاین اجاره خودرو مزایایی دارد که عبارت است از:

  • امکان بررسی و مقایسه قیمت اجاره‌ها
  • امکان رزرو از طریق روشی مطمئن
  • جلوگیری از اتلاف انرژی و زمان
  • امکان آگاهی از نظرات سایر مسافران گذشته
  • آگاهی از امکانات و نوع دسترسی خودرو
  • امکان مشاهده و بررسی محیط داخلی هر خودرو از طریق فیلم و عکس

یکی از نکاتی که باید قبل از اجاره خودرو به ویژه اجاره خودرو مسافرتی در تفریجات کویری کشور بدانید، این است که خودروها انواع مختلف و متفاوتی دارند. بنابراین لازم است که قبل از سفر، هدف‌تان از سفر و خودرو موردنظرتان را مدنظر داشته باشید تا در زمان انتخاب به درستی تصمیم بگیرید. به عنوان مثال برای اجاره ماشین در مکان های کویری ما تویوتا اف جی کروز را به شما پیشنهاد می کنیم.

توجه به عوامل تاثیرگذار در قیمت اجاره خودرو مسافرتی

در تعیین قیمت اجاره مسافرتی عوامل مهمی تاثیرگذار هستند که قبل از اجاره باید از آن آگاه باشید. از عوامل مهمی که در قیمت اجاره تاثیرگذار است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زمان سفر (عموما قیمت اجاره خودرو در نوروز و سایر تعطیلات رسمی بالا است.)
  • مدت اجاره (هرچقدر مدت‌زمان اجاره شما بیشتر باشد، می‌توانید خودرو را با قیمت معقول‌تری اجاره کنید.)
  • مدل خودرو (عموما خودروهای لوکس و لاکچری قیمت بالاتری نسبت به خودروهای معمولی دارند.)
  • تردد مجاز (حتما در هنگام قرار و یا بازدید از سایت ها به تردد مجاز خودرو مورد نظر توجه کنید به عنوان مثال اجاره خودرو لکسوس NX در شرکت آلفا تیم تردد مجاز ۲۰۰ کیلومتر می باشد.)

نکات مورد توجه در زمان اجاره خودرو مسافرتی

در زمان اجاره خودرو مسافرتی نکات مهمی وجود دارند که باید گوشه ذهن‌تان داشته باشید و به آن‌ها توجه کنید. توجه به این نکات باعث می‌شود که انتخاب بهتری داشته باشید و از سفرتان لذت ببرید:

دسترسی‌ خودرو

اگر قبل از سفر هدف‌تان را مشخص کرده باشید، به‌ راحتی می‌توانید خودرو مناسب خودتان را انتخاب کنید و اقدام به رزرو خودرو نمایید.

زمان تحویل خودرو

زمان تحویل خودرو نیز عموما شبیه به هتل‌هاست. در واثع شما باید راس ساعت تعیین شده خودرو را به شرکت تحویل دهید. با توجه به این قانون زمان سفر  و برگشت‌تان را طوری تنظیم کنید که موجب معطلی یا هزینه اضافی شما نشود.

هزینه کنسلی اجاره خودرو

در صورت این که شما خودرو خود را کنسل کنید یا زمان رزرو را تغییر بدهید، در برخی از شرکت ها اجاره خودرو باید هزینه‌ای را به‌ خاطر کنسلی بپردازید. قبل از زمان اجاره خودرو، از درصد هزینه کنسلی اطلاع کسب کنید.

نظرات مسافران قبلی خودرو

در صورتی که امنیت خودروی شخصی هم برای شما مهم است، باید از وجود امکانات امنیتی خودرو اطمینان حاصل کنید. اگر هم فرد خردسال، سالمند یا معلولی همراه شماست، باید از وجود امکانات لازم برای این افراد نیز آگاه شوید.

برای مشاهده خودرو های اجاره ای شرکت آلفا تیم روی دکمه زیر کلیک کنید.

اجاره خودرو

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟