سن مورد نیاز برای اجاره ماشین

با توجه به اینکه بسیاری قبلاً در شرایطی بوده‌اند که «هزینه‌های اضافی راننده» فقط هنگام رسیدن به میز اجاره (از جمله خودم) آشکار می‌شود، همیشه سؤالاتی در مورد محدوده سنی و اجاره خودرو پرسیده می‌شود. حداقل سن برای اجاره ماشین چقدر است یا حداکثر سن برای اجاره ماشین چقدر است، چه مدت باید گواهینامه رانندگی داشته باشم؟ این چیزی است که ما در این مقاله”سن مورد نیاز برای اجاره ماشین” به آن پاسخ خواهیم داد، بنابراین برای اطلاعات کامل همراه ما باشید!

حداقل سن برای اجاره ماشین در ایران

“برای کرایه ماشین باید چند سال داشته باشم؟” یک سوال متداول در دنیای اجاره خودرو است. تصورات غلط زیادی وجود دارد و برخی معتقدند قوانین کلی در سراسر جهان وجود دارد. برخی فکر می کنند که شما باید ۲۵ سال داشته باشید و برخی دیگر معتقدند ۲۱ سال. در حقیقت این موضوع متفاوت است. به عنوان یک قاعده کلی، شما در ۲۵ سالگی کاملاً ایمن هستید و در اکثر مکان‌هایی که می‌توانید هر وسیله نقلیه‌ای را اجاره کنید. با این حال، در برخی مکان‌ها می‌توانید از سن ۱۹ سالگی ماشین کرایه کنید.

حداقل سن اجاره خودرو در دیگر کشورها

کشور حداقل سن
استرالیا ۲۵
بالئاریک ۲۵
قناری ها ۲۱
قبرس ۲۱
یونان ۱۹
ایتالیا ۱۹
کشور پرتغال ۱۹
اسپانیا ۱۹
انگلستان ۲۵
ایالات متحده آمریکا ۲۵

حداکثر سن برای اجاره ماشین در ایران

در نقطه مقابل این مقیاس، بسیاری از ارائه دهندگان اجاره وجود دارند که دارای محدودیت سنی بالایی هستند. ما مشتریان زیادی داریم که از ما می پرسند آیا با توجه به سنشان هنوز هم می توانند ماشین کرایه کنند. در قبرس ، استرالیا ، پرتغال و اسپانیا، برخی از ارائه دهندگان نمی توانند ماشین کرایه ای را در صورت داشتن بالای ۶۹ سال ارائه کنند. در حالی که در شرکت اجاره خودرو آلفا تیم، هیچ محدودیت سنی وجود ندارد.

حداکثر سن برای اجاره خودرو در دیگر کشورها

کشور حداکثر سن
استرالیا ۶۹
بالئاریک ۸۰
قناری ها بدون محدودیت سنی
قبرس ۶۹
یونان ۷۳
ایتالیا ۷۴
کشور پرتغال ۶۹
اسپانیا ۶۹
انگلستان ۷۰
ایالات متحده آمریکا ۷۳

چرا برای کرایه خودرو محدودیت سنی وجود دارد؟

مانند بیمه اتومبیل خود، سن بر اجاره اتومبیل تأثیر می گذارد. ارائه دهندگان اجاره باید از ماشین های خود در برابر آسیب محافظت کنند، بیمه آنها محدوده سنی را برای رانندگانی که مایل به بیمه کردن هستند تعیین می کند. رانندگان جوان‌تر و با تجربه‌تر از نظر آماری بیشتر در معرض تصادف هستند، این خطری را که شرکت اجاره‌دهنده هنگام اجاره دادن به یک راننده جوان متحمل می‌شود، افزایش می‌دهد. به همین ترتیب، برای رانندگان مسن تر، آمار می گوید که افراد بالای یک سن خاص بیشتر در معرض تصادف هستند، بنابراین برخی از شرکت های اجاره ای یا بیمه گذاران نمی خواهند این خطر را بپذیرند.

هزینه اضافی برای راننده بزرگتر و جوانتر

همسو با عامل خطر، هزینه های اضافی راننده مربوط به سن است. این موارد زمانی اعمال می شوند که کمتر از حداقل یا بالاتر از حداکثر سن هستید. این هزینه می تواند مربوط به یک بند اضافی در بیمه شرکت اجاره باشد که به این معنی است که اگر راننده ای با سنی خارج از محدوده سنی عادی تصادف کند، آنها باید هزینه اضافی بپردازند. ما هزینه‌های راننده‌های مسن یا جوان‌تر را به وضوح در فرآیند رزرو نمایش می‌دهیم تا دقیقاً بدانید که باید چه چیزی بپردازید.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟