چگونه یک خارجی می تواند در ایران ماشین اجاره کند؟

اجاره ماشین در ایران زمانی آسان است که شرکت های اجاره خودرو خوبی در کنار خود داشته باشید. درست است که این روند ممکن است برای یک خارجی کمی ترسناک به نظر برسد، اما اگر آماده باشید از قانون پیروی کنید، این روند هرگز زیاد مالیاتی نیست. در طول سال‌ها، ما متوجه شده‌ایم که بسیاری از خارجی‌ها ماشین‌هایی از هر نوع در ایران کرایه می‌کنند و انجمن ما به آن‌ها کمک کرده تا به روشی مناسب و قانونی در جاده‌ها حرکت کنند.

برای این کار، اول از همه، باید درک درستی از نحوه کار این کار داشته باشید و سپس اجاره ماشین می تواند به شما کمک کند تا به هر نقطه ای امن سفر کنید. هنگامی که تمام مدارک مورد نیاز را تهیه کردید، شرکت اجاره خودرو می تواند نوع ماشین مورد نیاز برای اهداف حمل و نقل را در اختیار شما قرار دهد. چه به صورت انفرادی یا با یک خانواده یا برای اهداف تجاری سفر کنید، یک شرکت اجاره ای خوب چیزی در انبار شما خواهد داشت. چند نکته که هر شرکت اجاره ای شما را راهنمایی می کند عبارتند از:

سپرده امنیتی

قبل از اجاره ماشین در ایران، باید ودیعه را برای آن پرداخت کنید. این را می توان از طریق کارت اعتباری یا کارت نقدی پرداخت کرد. بنابراین، اگر یک خارجی هستید، مطمئن شوید که موجودی بانکی شما می تواند پرداخت را به راحتی مدیریت کند.

شرایط اجاره

پس از واریز سپرده، گام بعدی ادامه قرارداد خواهد بود. در این مورد، قبل از امضای قرارداد، باید شرایط و ضوابط اجاره را بدانید. برای این، حتی می توانید بپرسید که آیا آنها به شما اجازه سفر به خارج از محدوده را می دهند یا خیر، و اگر با زبان مشکل دارید، لطفاً از شرکت اجاره خود بخواهید که هر بند را به وضوح توضیح دهد.

گواهینامه رانندگی

البته ناگفته نماند که اگر قصد اجاره خودرو در ایران را دارید ، باید گواهینامه رانندگی بین المللی خود را داشته باشید و سن شما بالای ۲۲ سال باشد. در موارد استثنایی، اگر قصد اجاره خودروهای رده بالا مانند پورشه را دارید، حداقل سن حداقل ۲۵ سال را مشخص می کنند. قوانین در ایران سختگیرانه هستند، اما قطعا حفظ آنها سخت نیست. بنابراین، اگر نیاز به اجاره ماشین دارید، بهتر است مدارک خود را برای ارسال آماده نگه دارید.

قوانین / جریمه / ترافیکی

این یک منطقه هشدار بزرگ است که اکثر خارجی ها هنگام داشتن ماشین کرایه ای آن را نادیده می گیرند. همانطور که شرکت اجاره خودرو آلفا شما را راهنمایی و محافظت می کنند، اگر قوانین راهنمایی و رانندگی را زیر پا بگذارید نمی توانند چیزی بگویند. با این کار، باید شرایطی را که پلیس و شرکت‌های اجاره‌دهنده برای تصادفات، خرابی‌ها در ترافیک تهران نگه می‌دارند نیز بدانید. طبق قانون، ابتدا باید شرکت اجاره را در مورد هر گونه اتفاق ناگوار مطلع کنید. آنها خسارات و اقدامات قانونی ناشی از سپرده ای را که داده اید رسیدگی می کنند و از شما می خواهند که هزینه های اضافی فرآیند خود را جبران کنید.

بیمه نامه

حتی اگر در ایران بیمه نامه داشته باشید، اغلب آنها بیمه هیچ وسیله نقلیه اجاره ای را جبران نمی کنند. بنابراین، قبل از شروع، شرایط قوانین را درک کنید. به علاوه، همیشه خودرویی را اجاره کنید که در شرایط خوبی است، در غیر این صورت، ممکن است در درازمدت نیز هزینه‌های تعمیر اضافی را متحمل شوید. معمولاً این اتفاق نمی افتد، اما با این وجود، توجه به آنها خوب است.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟