۱۰ ترفند برای اجاره کردن ارزانترین ماشین

اجاره ماشین ساده است، اما ما اغلب می توانیم جزئیاتی را که اجاره ما را تا حد امکان ارزان می کند فراموش کنیم. در اینجا نکاتی وجود دارد که باید برای صرفه جویی در هزینه اجاره ماشین خود بدانید.

چرا ماشین اجاره کنیم؟

کرایه ماشین مزایای انکارناپذیری دارد:

– بسته به مسیر سفر، شرکت یا هدف سفر خود می توانید وسیله نقلیه مناسب را برای هر موقعیتی انتخاب کنید. به عنوان مثال یک خودروی اسپرت برای علاقه مندان به موتور با راه طولانی، وسایل نقلیه خانوادگی برای گروه های بزرگ یا وسایل نقلیه اقتصادی – از جمله هیبریدی و برقی – برای صرفه جویی در هزینه تا حد ممکن.

-نیازی به دانستن جدول زمانی حمل و نقل عمومی نخواهید داشت و از انتظارهای طولانی در ایستگاه ها و فرودگاه ها اجتناب می کنید و همچنین می توانید به اندازه ای که دوست دارید زمان خود را به هر بازدیدی مطابق با سلیقه خود اختصاص دهید.

-داشتن استقلال کامل با ماشین، کاوش در مکان‌های خارج از مسیر را برای شما آسان‌تر می‌کند و می‌توانید از ساعات و روزهای شلوغ در برخی از جاذبه‌های توریستی اجتناب کنید.

-شما می توانید سفرهای شخصی خود را سازماندهی کنید و برنامه اولیه را هر چند وقت یکبار که لازم است تغییر دهید.

شما راحت تر سفر خواهید کرد ، بدون اینکه مجبور باشید فضاهای محدود یا شرکت ناخواسته را تحمل کنید.

-نگران مشکلاتی مانند بیمه، تعمیر و نگهداری، خرابی خودرو نخواهید بود .

نکاتی که با رعایت کردن آنها می توانید ماشین ارزانتری اجاره کنید

نکاتی که با رعایت کردن آنها می توانید ماشین ارزانتری اجاره کنید

۱- از قبل رزرو کنید

می توانید از قبل رزرو کنید. اگرچه قیمت‌ها معمولاً تفاوت چندانی ندارند، اما رزرو آنلاین همیشه ارزان‌تر از انجام آن در دفتر هر شرکتی است، به محض اینکه به ایستگاه یا فرودگاه رسیدید. به علاوه، رزرو از قبل به شما فضای بیشتری برای ایجاد تغییرات و اصلاحات می دهد.

۲- قبل از کنسل کردن رزرو خود را تغییر دهید و به تعویق بیاندازید

اکثر شرکت ها برای تغییر رزرو از شما هزینه ای دریافت نمی کنند، اما برای کنسل کردن از شما هزینه ای دریافت می کنند. به همین دلیل، اگر مطمئن نیستید که لغو کنید، بهتر است آن را به تاخیر بیندازید یا تغییر دهید.

۳- برای صرفه جویی بیشتر سیاست سوخت را بررسی کنید

همیشه شرکت هایی را انتخاب کنید که با سیاست سوخت کامل/فول در اجاره خودرو کار می کنند. به این ترتیب خودرو را با کل ودیعه دریافت خواهید کرد و فقط هزینه استفاده از آن را پرداخت خواهید کرد. برای جلوگیری از غافلگیری، همیشه بهتر است باک پر را برگردانید.

۴- برای روزهای کامل رزرو کنید و همزمان تحویل بگیرید و برگردانید

مثلاً اگر روز پنجشنبه ساعت ۸ صبح یک وسیله نقلیه را تحویل بگیرید و یکشنبه بخواهید آن را برگردانید، مهم است که به موقع آن را تحویل بگیرید و درست سر زمان تعیین شده خودرو را برگردانید. اگر این کار را مثلاً ساعت ۱۰ صبح انجام می دادید، یک روز اضافی از شما کسر می شود. نحوه برنامه ریزی سفر خود را برای صرفه جویی در آن پول محاسبه کنید.

۵- اگر می خواهید یک سفر تفریحی داشته باشید، آن را در خارج از فصل شلوغ برنامه ریزی کنید

. بنابراین، اگر حق انتخاب دارید، بهتر است در فصل کم رزرو کنید.

۶- راننده مناسب را انتخاب کنید

اگر راننده زیر ۲۵ سال یا بالای ۶۵ سال سن داشته باشد، شرکت ها ممکن است هزینه های بیمه ای را اعمال کنند زیرا آنها به عنوان دارای تجربه کمتر یا خطر تصادف بالاتر طبقه بندی می شوند. اگر به صورت گروهی سفر می کنید، بهتر است فردی را در این محدوده سنی راهنمایی کنید.

۷- خودرو را قبل از اجاره و پس از بازگشت بررسی کنید

هنگام تحویل گرفتن از خودرو عکس بگیرید و قبل از بازگرداندن آن را با کارکنان دفتر بررسی کنید. این امر از ایجاد سوء تفاهم در هنگام بازگرداندن وسیله نقلیه جلوگیری می کند.

۸- بررسی های شرکت های اجاره ای را بخوانید

نظرات و امتیازات سایر کاربران را در هر شرکت اجاره ای تجزیه و تحلیل کنید. امروز وقتی هر سرویسی را استخدام می کنید این ابزار باشکوه را دارید که واقعاً مفید است. نظر سایر کاربران به شما این امکان را می‌دهد تا اطلاعاتی را در مورد نحوه واکنش شرکت در صورت بروز حوادث پیش‌بینی کنید و برای جلوگیری از آن‌ها به نکاتی که کانون درگیری برای افراد دیگر بوده است، توجه داشته باشید.

۹-کدام مدل ماشین اجاره ای را انتخاب کنیم؟

مدل ماشین کرایه ای را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما در هر سفر مطابقت دارد. تعداد مسافران، سفر چند کیلومتری یا چند کیلومتری، نوع شرکت، حجم بار مورد نیاز… اینها معیارهایی هستند که محدوده ایده‌آل وسایل نقلیه را برای سفر شما تعیین می‌کنند، که می‌تواند منجر به تفاوت قیمت قابل توجهی شود. یک تجزیه و تحلیل اولیه خوب می تواند باعث صرفه جویی در هزینه شما شود.

۱۰- قیمت های بیشتر را مقایسه کنید

از شرکت های اجاره ای منطقه درخواست قیمت کنید. در سایت های مختلف قیمت ها را مقایسه  کنید تا با بهترین قیمت ماشین اجاره کنید، مقایسه قیمت تنها راه برای به دست آوردن بهترین ارزش برای پول است.

اجاره خودرو ایرانی

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟