۱۵ دانستنی درمورد خودرو BMW

امروزه، بی‌ام‌و نیازی به معرفی ندارد، زیرا به‌اندازه کافی نمای یکی از خودروسازان ممتاز را زینت داده است. برای کسانی که علاقه مند به خودروهایی هستند که تماماً در مورد لوکس بودن، فناوری پیشرفته و عملکرد باورنکردنی هستند، BMW تنها سازنده ای بوده است که به همه اینها پاسخ می دهد.طی سال‌ها، این خودروساز آلمانی همواره استانداردهای جدیدی را برای تمام جنبه‌های تولید خودرو تعیین کرده است. در این مقاله، ما برخی از ۱۵ واقعیت ناشناخته BMW را به شما ارائه خواهیم داد که اگر یک ماشین باز واقعی هستید، باید بدانید.

توجه: شما می توانید ماشین های اجاره ی بی ام و را با کلیک کردن روی دکمه زیر مشاهده کنید.

اجاره خودرو BMW

فکت (۱)

اول از همه در ۱۵ دانستنی در مورد BMW این است که BMW مخفف Bavaria Motor Works (کارخانه موتور باواریا) است. بی ام و در اصل در سال ۱۹۱۶ برای پاسخگویی به تقاضای موتورهای هواپیما در جنگ جهانی اول تاسیس شد. معاهده آتش بس ورسای که در سال ۱۹۱۹ پس از پایان جنگ امضا شد، شرکت را از تولید موتور هواپیما منع کرد، در نتیجه BMW تا سال ۱۹۲۸ به سمت تولید موتورسیکلت رفت تا اینکه سرانجام به خودرو تبدیل شد و تبدیل به شرکتی شد که امروز می شناسیم. . بی ام و در دهه ۱۹۵۰ عملکرد نسبتاً خوبی داشت، اما در سال ۱۹۵۸ با مشکلات مالی مواجه شد. پس از جلسه سهامداران، شرکت تصمیم گرفت به تولید خودرو ادامه دهد، اگرچه یافتن و ابزار جایگزین برای تامین بخشی از تقاضای بالای خودرو ضروری بود.

فکت (۲)

ب ام و در سال ۱۹۵۹ تقریباً منحل شد. یک تولیدکننده دیگر خودرو در نظر داشت برای خریدی که دست کم افسانه ای بود، وارد شود. دایملر بنز، که ممکن است او را به عنوان شرکت مادر مرسدس بشناسید، تلاش شجاعانه ای برای خرید این شرکت انجام داد. تقریباً این اتفاق نیز رخ داد، اما مجمع سهامداران فوق، عامل نهایی تصمیم شرکت برای یک بار دیگر بود.

فکت (۳)

آیا در مورد EMW شنیده اید؟ در اینجا چیز بعدی در لیست دانستنی های BMW است که می خواهیم به اشتراک بگذاریم. یک کارخانه BMW در آیزناخ آلمان واقع شده بود که پس از جنگ جهانی دوم توسط شوروی تصرف شد. این کارخانه به ساخت خودروهایی با نام و نشان بی‌ام‌و ادامه داد تا اینکه یک نیروی قضایی که نام خود را به EMW تغییر داد. این شرکت لوگوی مشابه بی ام و داشت اما رنگ آبی با قرمز جایگزین شده بود.

فکت (۴)

طرح رنگ آبی و سفید لوگو بی ام و در واقع قرار است نشان دهنده پرچم بربرها است.

فکت (۵)

بنابراین تا به حال، شما می دانید که BMW در ابتدا موتور هواپیما تولید می کرد اما پس از جنگ جهانی اول از انجام این کار منع شد. خوب آیا می دانید که محدودیت های مشابهی پس از جنگ جهانی دوم برای این شرکت اعمال شد، اما این بار شرکت از تولید هر نوع وسیله نقلیه منع شد. درست است که نیروهای متفقین پس از سقوط رایش سوم محدودیت های گسترده ای را برای بسیاری از شرکت های آلمانی اعمال کردند. این اقدام برای این بود که آنها یک بار برای همیشه کمر ماشین جنگی آلمان را بشکنند. آنها یک بار دیگر در سال ۱۹۴۷ اجازه تولید موتورسیکلت و بار دیگر در سال ۱۹۵۱ همه وسایل نقلیه را پیدا کردند، اما چگونه خود را حفظ کردند؟ با ساخت قابلمه و مایتابه های جدنی….! درست است این شرکت برای اینکه بتواند خود را سرپا نگهدارد قابلمه و مایتابه می ساخت.

فکت (۶)

امروزه بیشتر خودروسازان در حال ورود به بازی خودروهای الکتریکی هستند و BMW نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این حال، ممکن است شما را متعجب کند وقتی آنها اولین ماشین الکتریکی خود را در سال ۱۹۷۲ طراحی و ساختند. BMW یک دوره کوتاه از مدل معروف ۱۶۰۲ خود را تولید کرد که با ۱۲ باتری نیرو می گرفت و برد رانندگی آن ۱۹ مایل بود. شارژ. در حالی که این خودرو هرگز واقعاً برای در دسترس بودن انبوه مصرف کنندگان در نظر گرفته نشده بود، اما نشان داد که این شرکت آینده نگر است و به جهان نگاهی اجمالی از آنچه در آینده خواهد داشت را نشان داد.

فکت (۷)

یکی دیگر از نمایش‌های تاکتیک‌های هوشمند BMW در دنیای تجارت این است که آنها برند MINI و به طور کامل گروه روور را در سال ۱۹۹۴ از مالک قبلی آن – British Aerospace – به دست آوردند. ب‌ام‌و به‌جای اجرای مدل‌هایی که اکنون تحت شرایط خرید در دسترس بود، تصمیم گرفت استانداردهای خود را حفظ کند و خط تولید مینی را دوباره طراحی کند تا ویژگی‌های برند BMW را در بر بگیرد. در مجموع همان مفاهیمی که در خودروی امروزی MINI Cooper مورد استفاده قرار می‌گرفت، سپس توسط BMW برای ایجاد یک خط لوکس از اتومبیل‌های جمع‌وجور به نام سری یک بی ام و استفاده شد. این خریدها در واقع بخشی از یک حرکت بزرگتر از سوی شرکت برای انتخاب برندهای زیادی بود که در انگلستان برجسته شدند. در نهایت یکی دیگر از برندهای معروف بی ام و که در این حرکت به دست آورد، لندروور بود که از برنامه خارج شد. سپس BMW آن را در سال ۲۰۰۶ به فورد فروخت.

فکت (۸)

در ۱۵ دانستنی BMW ، اگر به تئوری هیبریدی اشاره نکنیم، باید اشتباه باشد. یکی از جدیدترین محصولات اضافه شده به خانواده BMW، i8، برند سوپراسپرت هیبریدی است. علاوه بر طراحی فوق العاده جالب و آینده نگر، i8 به چند دلیل دیگر قابل توجه است. گشتاور باورنکردنی ۴۲۰ فوت پوندی را تولید می کند که توانایی شتاب گیری دیوانه کننده را فراهم می کند. رانندگان گفته‌اند که هنگام فشار دادن پدال‌ها، آنها را محکم روی صندلی فشار می‌دادند. i8 ادعا می کند حداکثر سرعت ۱۵۰ مایل در ساعت دارد، اگرچه این در واقع توسط حاکمیت الکترونیکی محدود شده است تا مطابق با قوانین ساخت خودرو باشد. یکی از ایرادات اصلی خودروهای برقی همیشه زمان شارژ بوده است که باعث می شود ساعت ها منتظر بمانید تا وسیله نقلیه خود را شارژ کنید. اگرچه i8 یک هیبریدی است و بنابراین به هر حال شما را سرگردان نخواهد گذاشت. باتری های برقی آن از تخلیه کامل تا شارژ کامل فقط ۹۰ دقیقه زمان نیاز دارند که چشم بسیاری از مصرف کنندگان مشتاق را به خود جلب می کند.

فکت (۹)

اگرچه بی ام و به خودی خود به عنوان یک برند لوکس شناخته می شود، اما این شرکت دارای یک برند معروف دیگر نیز می باشد. Rolls-Royce Motor Cars Limited برندی است که به عنوان زیرمجموعه BMW در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد و در سال ۲۰۰۳ شروع به تولید خودرو کرد و البته برند رولزرویس بسیار بیشتر از آن یعنی نزدیک به ۱۰۰ سال وجود داشته است. در واقع اولین خودروی رولزرویس در سال ۱۹۰۶ تولید شد، اگرچه این خودروها به‌طور رسمی جزئی از خانواده BMW به غیر از نام آن نیستند.

فکت (۱۰)

اگرچه i8 به اندازه کافی آینده نگر است. ثابت شده است که BMW یک شرکت آینده‌نگر است که هرگز به یک دهه فکر نمی‌کند. آنها در حال حاضر در حال تحقیق و توسعه خطوط بعدی خودروها برای بازارهای لوکس و مصرفی هستند که برخی از آنها عبارتند از ۳۲۸ Hommage که به وضوح بازگشتی به عصر هنر دکو در طراحی خودرو و به عنوان منظره ای برای تماشای مطمئن است. جینا که یک خودروی مفهومی کاملاً پارچه ای است که می تواند شکل خود را برای مطابقت با شرایط محیطی اطراف وسیله نقلیه از جمله دما و سرعت تغییر دهد. m9 که یک طراحی خودرویی بسیار آینده نگرانه است تا در سطح بالاتری از بازار سازندگان لوکس قرار گیرد.

فکت (۱۱)

یکی دیگر از ۱۵ دانستنی بی ام و ، چشم انداز پایدار آن است. ب ام و نه تنها بر روی کانسپت های باورنکردنی خودرو کار می کند، بلکه همچنان در بازار موتورسیکلت بسیار فعال است. BWM در حال حاضر روی چیزهای بسیار شگفت انگیز و پیشگامانه ای برای دوستداران دوچرخه کار می کند. در جشن صدمین سالگرد خود – اکتبر ۲۰۱۶، BMW از یک دوچرخه مفهومی جدید به نام موتور سیکلت چشم انداز در ۱۰۰ سال آینده رونمایی کرد. دارای یک قاب انعطاف پذیر و بلوک موتور است و این را از نظر ژیروسکوپی تثبیت می کند. مورد دوم باورنکردنی است زیرا به خرید کمک می‌کند تا در سطحی بی‌سابقه نه تنها در حین حرکت، بلکه در حالت توقف نیز ایستاده بماند، به این معنا که شما فقط زمانی که دوچرخه را پارک می‌کنید و آن را خاموش می‌کنید، به پایه پایه نیاز خواهید داشت.

فکت (۱۲)

اکثر مردم با شنیدن نام BMW به نماد آبی و سفید فکر می کنند، اما در واقع طراحی دیگری وجود دارد که BMW می خواهد مترادف با این برند باشد. در سال ۱۹۳۳، سازنده آلمانی ۳۰۳ را معرفی کرد که دارای طراحی نمادین جلوپنجره جلو بود. این گریل کلیه است، و شما قطعا آن را در یک نقطه یا نقطه دیگر در آینه دید عقب خود دیده اید

فکت (۱۳)

با توجه به افزایش تقاضا برای خودروهای سازگار با محیط زیست توسط مصرف کنندگان مربوط به تغییرات آب و هوایی، BMW می گوید که به دنیای خودروهای الکتریکی و هیبریدی وارد شده است. احتمالاً تا سال ۲۰۲۶ ۲۵ درصد از فروش آن را به خود اختصاص خواهد داد. با توجه به اینکه بسیاری از خودروهای آن به جای خودروهای لوکس سطح بالایی که به آنها معروف هستند، بسیار بزرگ است.

فکت (۱۴)

BMW هیچ کاری را به صورت نیمه تمام انجام نمی دهد و این حتی در مورد ساختمان های آنها نیز صادق است. دفتر مرکزی BMW که در مونیخ آلمان واقع شده است، خود ادای احترامی به تاریخ این شرکت است که بین سال‌های ۱۹۶۸ و ۱۹۷۲ ساخته شد. ساختار بلند به تقلید از موتورهای چهار سیلندر طراحی شده است که این شرکت را عالی ساخته است. یک ساختمان مجاور به شکل محفظه احتراق یک موتور گازی است. این ساختمان‌ها چنان بخش برجسته‌ای از خط افق مونیخ هستند که از شرکت خواسته شد تا برند BMW را در طول بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۷۲ از ساختمان‌های خود حذف کند تا از تصور قرار دادن محصول در طول پخش تلویزیونی جلوگیری شود.

فکت (۱۵)

در نهایت در لیست ۱۵ واقعیت BMW قدرت به مردم است. همانطور که خودروهای الکتریکی مطرح می شوند این است که با باتری های مصرف شده چه باید کرد و این یک سوال کاملا منصفانه است. باتری ها عمر محدودی دارند و حاوی مواد شیمیایی خطرناکی هستند که اگر به درستی دور ریخته نشوند می توانند خطرناک باشند. BMW این ایده را دارد که چرا انبوهی از آنها را جمع آوری نمی کند و آنها را به یک نیروگاه تبدیل نمی کند که با نیروگاه های واقعی در شبکه در حال استفاده رقابت می کند. این شرکت ایده ای برای مصرف باتری های حدود ۱۰۰ خودرو و زنجیر زنجیر آنها به همراه برخی دیگر از جادوهای فناوری BMW دارد و یک مرکز ذخیره انرژی عظیم در هامبورگ آلمان ایجاد کرده است. این نیروگاه قادر است ۲.۸ مگاوات ساعت انرژی فوق العاده ای را ذخیره کند و می تواند درصد زیادی از این نیرو را به خانه ها و مشاغل برساند. این تنها یکی از مفاهیم این شرکت است که ثابت می کند تفکر نوآورانه می تواند راه طولانی را طی کند.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟