اجاره خودرو چقدر طول می کشد؟

یکی از سوالاتی که اغلب از شرکت‌های اجاره خودرو پرسیده می‌شود این است که فرآیند اجاره چقدر طول می‌کشد؟ جواب این سوال بستگی به خود شما دارد… به عبارت دیگر این شما هستید که در روند زمانی اجاره خودرو تاثیر گذار هستید. تمام شرکت های اجاره خودرو پس از تکمیل فراید در همان لحظه ماشین را تحویل مشتری می دهند یا در زمانی که مشتری مشخص کرده است تحویل میدهند. ما در این مطلب”اجاره خودرو چقدر طول می کشد؟” قصد داریم راهکارهایی معرفی کنیم که در روند اجاره خودرو شما سرعت می بخشد. همراه شرکت آلفا تیم باشید.

تسریع در روند اجاره خودرو

برای کمک به یک کارگزار یا شرکت اجاره خودرو در سرعت بخشیدن به فرآیند اجاره خودرو، مشتری باید اطلاعات زیر را در اسرع وقت ارائه دهد:

۱- تعیین بودجه

در ابتدا اجاره خودرو حتما بودجه خود را مشخص کنید و طبق بودجه ماشین مورد نظر را انتخاب کنید.

۲- انتخاب خودرو

بعداز تعیین بودجه نوبت به انتخاب خودرو میرسد که بهتر است طبق هدف از اجاره انتخاب کنید به عنوان مثال اگه قصد سفر دارید باید خودرو های مناسب آن سفر را انتخاب کنید.

۳- ارسال مدارک لازم

بعداز انتخاب خودرو مدارک لازم را هرچه سریع تر برای شرکت ارسال کنید تا خودرو مورد نتظرتان رزرو شود.

  1. اصل و کپی از گواهینامه رانندگی
  2. اصل و کپی از کارت ملی شخص
  3. مدرکی که نشان دهنده محل و شغل شما باشد همانند جواز کسب، فیش حقوقی و…
  4. برای اجاره ماشین های ایرانی باید سفته به مبلغ خودرو و در خودرو های لاکچری چک به مبلغ خودرو گرو گذاشت.
  5. دادن ودیعه نقدی جهت ضمانت خودرو در هر مدل متفاوت بوده و این مبلغ بعد از تحویل خودرو به شما تحویل داده می شود.

۴- قوانین و شرایط اجاره خودرو

مهمترین فرایند اجاره خودرو قرارداد آن است که باید با دقت تمام قوانین و شرایط را بخوانید و بعداز خواندن و بررسی لازم اقدام به امضای آن کنید. در مطلب زیر نمونه قرارداد اجاره را درج کرده ایم و نکاتی که باید رعایت کنید.

مطلب پیشنهادی: قرارداد اجاره خودرو

به هیچ عنوان عجله نکنید

از جمله نکات مهم پیش از اجاره خودرو بررسی دقیق آن به لحاظ سالم بودن، امکانات، شرایط قرارداد و .. است. پس از آنکه خودرو مورد نظر را از طریق اینترنت انتخاب کردید برای پرداخت مبلغ اجاره آن به هیچ عنوان عجله‌ای نداشتِ باشید. احتمال دارد خودرو هنوز در دست دیگری اجاره باشد و این موضوع ممکن است نارضایتی مسافران را به همراه داشتِ باشد. در صورتی که به صورت حضوری در شرکت اجاره خودرو مورد نظر حضور پیدا کنید، نسبت به این مسائل آگاهی پیدا خواهید کرد.

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید مربوط به این است که عکسی را که در آگهی دیده اید با خود خودرو یکی باشد و هیچ تفاوتی نداشتِ باشد.

لازم به ذکر است به بعضی عوامل دیگر که مرتبط با اجاره ماشین هستند و باید آنها را نیز در نظر داشته باشید، عبارتند از:

  • مدل خودرو
  • فضای خودرو
  • سالم بودن خودرو
  • قیمت خودرو
  • مکان هایی که آن شرکت خودرو اجاره می دهد

تمام نکاتی که در این بخش از اجاره خودرو به آن اشاره شد مربوط به سایت‌هایی است که امکان رزرو غیرآنلاین وجود دارد.برخی از سایت‌ها در شرایطی برای شما رزرو خواهد شد که مبلغ اجاره را به صورت آنلاین پرداخت کنید و امکان بررسی خودرو پیش از پرداخت وجود نخواهد داشت.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟