نماد سایت اجاره خودرو آلفا

برندهای ماشین ژاپنی

برندهای ماشین ژاپنی

برندهای ماشین ژاپنی

برندهای ماشین ژاپنی

برندهای خودروسازی ژاپنی به دلیل دوام و استفاده طولانی مدت در سراسر جهان شناخته شده اند. شرکت های ژاپنی زیادی در میان شرکت هایی هستند که بیشترین خودرو را در جهان تولید و می فروشند. در این میان، تویوتا در صدر قرار دارد. علاوه بر این، بسیاری از شرکت‌هایی که فعالیت می‌کنند و مورد حمایت قرار می‌گیرند، همچنان در بسیاری از کشورهای مختلف جهان، به‌ویژه در کشور ما، رکوردهای فروش را شکستند.

شرکت هایی مانند تویوتا، هوندا و نیسان از بزرگترین تولیدکنندگان جهان هستند. این سه شرکت جزو ۱۰ تولیدکننده برتر هستند. البته شرکت های دیگری نیز با تولید خودروهای لوکس، موتورهای قدرتمند و مدل های اسپرت در بازار شناخته می شوند. با این حال، بزرگترین مزیت این شرکت ها این است که اجازه استفاده طولانی مدت را می دهند.

با کلیک روی دکمه زیر می توانید خودروهای برند ژاپنی برای اجاره را مشاهده کنید.

اجاره خودرو

مزدا

مزدا شرکتی است که در سال ۱۹۲۰ در فوچو ژاپن تاسیس شد و اکنون یک شرکت خودروسازی چندملیتی است. این شرکت که فعالیت خود را برای عموم آزاد ادامه می دهد، توانسته به پانزدهمین خودروساز بزرگ جهان تبدیل شود. این شرکت که می تواند بیش از ۱.۵ میلیون در سال تولید کند، یک میلیون از این محصول را در کارخانه های خود در ژاپن تولید می کند، در حالی که سایر تولیدات در نقاط مختلف مونتاژ در سراسر جهان انجام می شود.

نام این شرکت، مزدا، از خدای هوش، خرد و امید، پذیرفته شده در غرب آسیا الهام گرفته شده است. مشخص است که توسط جوجیرو ماتسودا، موسس شرکت تعیین شده است. اولین نام مؤسس این شرکت Toyo Cork Kogya است. بعدها، پس از شروع تولید خودرو، این شرکت نام خود را به مزدا تغییر داد.

این شرکت در دهه ۱۹۸۰ قرارداد همکاری با فورد امضا کرد. این قرارداد به رشد شرکت و افزایش ظرفیت تولید کمک کرده است. لوگوی این شرکت از سال ۱۹۹۷ بر روی تمامی خودروهای تولید شده به همین شکل استفاده شده است.

میتسوبیشی

میتسوبیشی یک برند خودروسازی ژاپنی است که از سال ۱۹۷۰ تولید می کند. نام این شرکت که یکی از بزرگترین شرکت های کشور می باشد به معنی «میتسو=سه، بیشی=الماس» است. این شرکت که به عنوان سه الماس شناخته می شود، از شکلی به معنای فضیلت سامورایی الهام گرفته شده است. این شرکت توانسته ششمین خودروساز بزرگ ژاپن و نوزدهمین خودروساز بزرگ جهان از نظر حجم تولید شود.

فعالیت خود را در سال ۱۹۷۰ به عنوان زیرمجموعه صنایع سنگین میتسوبیشی آغاز کرد. این شرکت که به یک شرکت چندملیتی تبدیل شده است، ۳۴.۳ درصد متعلق به هوندا، ۱۰ درصد متعلق به صنایع سنگین میتسوبیشی، ۹.۲۵ درصد متعلق به میتسوبیشی و بخشی دیگر در شراکت های مختلف سرمایه گذاری است. دفتر مرکزی این شرکت که بیش از یک میلیون واحد تولیدی دارد، در میناتو، توکیو قرار دارد.

این شرکت در اتحاد بین رنو نیسان و میتسوبیشی در سراسر جهان عضویت دارد. این نظم ایجاد شده، آن را به یکی از مهمترین شراکت های خودرویی در جهان از سال ۲۰۱۶ تبدیل کرده است.

نیسان

نیسان جیدوشا کابوشیکی گایشا، یا نیسان همانطور که همه ما آن را می شناسیم، یک تولید کننده خودرو در سراسر جهان است. این شرکت که در سال ۱۹۳۳ تاسیس شد، همواره فعالیت های خود را در سطح جهانی افزایش داده و با کیفیت خود توانسته است در زمره بهترین ها قرار گیرد و نیسان با قراردادهای مشارکتی و اتحادهای خود توانسته برجسته باشد.

نیسان با دستیابی به تولید ۴.۷ میلیون خودرو در سال ۲۰۲۰ در میان ۱۰ شرکت برتری قرار دارد که بیشترین خودرو را تولید می کند. دفتر مرکزی این شرکت در نیشی کو، یوکوهاما قرار دارد. این شرکت که وسایل نقلیه لوکس، وسایل نقلیه تجاری و لیفتراک را در سراسر جهان تولید می کند، ششمین تولید کننده بزرگ خودرو در جهان است.

این شرکت در سال ۲۰۱۴ توانست به بزرگترین تولیدکننده خودرو در بازار آمریکای شمالی تبدیل شود. نیسان در طول تاریخ خود با شرکت هایی مانند فورد، فولکس واگن، آلفارومئو، جنرال موتورز، LDV و رنو همکاری داشته است. در میان این اتحادها، همکاری اخیر رنو، نیسان و میتسوبیشی توانسته است قابل توجه ترین باشد. این شرکت با ۵.۸ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۷ رکورد تولید را شکست.

سوبارو

سوبارو یک شرکت خودروسازی ژاپنی است که در سال ۱۹۵۳ فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت شرکتی است که توسط یک شرکت بزرگ به نام صنایع سنگین فوجی تأسیس شده است. فوجی هوی، بنیانگذار سوبارو، اکنون به عنوان یک شرکت خواهر تویوتا شناخته می شود. در سال ۲۰۱۷، این شرکت موفق شد از نظر تعداد تولید به بیست و یکمین شرکت بزرگ خودروسازی جهان تبدیل شود.

بنیانگذاران شرکت خودروسازی سوبارو کنجی کیتا و چیکوهی ناکاجیما هستند. این شرکت که در سراسر جهان تولید می کند، تعداد تولید خود را در سال ۲۰۲۱ به ۷۵۰ هزار نفر اعلام کرد. لوگوی این شرکت از Ülker Team Yıldız گرفته شده است. نام این شرکت از تیمی به نام “هفت دختر” در این صورت فلکی گرفته شده است.

این شرکت با خودروهای کوچکی که تولید می کند، کیفیت بالا و توانایی آن در رقابت با رقبای اصلی خود به عنوان موتور به خط مقدم آمده است. به خصوص خودروهای اسپرتی که با قیمت های مقرون به صرفه عرضه می شوند، این شرکت را مورد پسند بسیاری از مصرف کنندگان قرار داده است.

هوندا

هوندا یک شرکت خودروسازی ژاپنی است که در سال ۱۹۴۸ توسط سوئیچیرو هوندا تأسیس شد. این شرکت ابتدا موتورسیکلت تولید کرد و سپس خودرو را به خط تولید خود اضافه کرد. دفتر مرکزی این شرکت در توکیو قرار دارد. این شرکت تولید کننده و دارای شبکه فروش در بسیاری از کشورهای جهان از جمله شرکت هایی است که بیشترین خودرو را در جهان تولید می کند.

امروزه هوندا یک شرکت جهانی با سرمایه گذاران مختلف است. این شرکت که بیشتر متعلق به مالکان هوندا است، بیش از ۲۰۰ هزار کارمند دارد. شرکت تولید کننده انواع موتورها نیز از طریق قراردادهای مشارکتی و حمایت مالی، تولید و عرضه موتور را نیز انجام می دهد. این شرکت که موتورهای بسیاری از برندهای خصوصی را در فرمول ۱ ارائه می دهد، با شبکه فروش خود در کشور ما و بسیاری از نقاط مختلف جهان توجه ها را به خود جلب می کند.

این شرکت که با شعار «قدرت رویاها» به فروش می‌رسد، با قرار گرفتن در رتبه پنجم جهان با بالاترین فروش، جلب توجه می‌کند. مدل های سیویک، S2000 و CR-V به عنوان پرفروش ترین گزینه ها متمایز هستند.

سوزوکی

سوزوکی شرکتی است که در سال ۱۹۰۹ تاسیس شد و شروع به تولید کرد. این شرکت که یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان ژاپنی است، امروزه مدل‌های خودرو و خودروهای تجاری زیادی نیز تولید می‌کند. این شرکت که توسط میچیو سوزوکی در سال ۱۹۰۹ تأسیس شد، ابتدا شروع به تولید ماشین‌های بافندگی کرد و سپس در سال ۱۹۵۵ شروع به تولید اولین خودرو خود کرد.

سوزوکی در بیانیه خود در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که نزدیک به ۳ میلیون دستگاه تولید کرده است. امروزه این شرکت دارای شرکت های سرمایه گذاری زیادی در بین شرکای خود می باشد. این شرکت که نزدیک به ۷۰ هزار نفر در آن مشغول به کار هستند، به دلیل توانایی تولید در کشورهای مختلف جهان شناخته شده است.

این شرکت که در ۳۵ کشور دارای امکانات تولیدی است، به ۱۹۲ کشور جهان فروش دارد. این شرکت با دارا بودن دهمین ظرفیت فروش خودرو در جهان، توانسته است به سومین تولیدکننده بزرگ ژاپن تبدیل شود. این شرکت علاوه بر تولید خودرو، ATV، موتور سیکلت و خودروهای تجاری نیز تولید می کند.

تویوتا

تویوتا یک خودروساز ژاپنی است که توانسته چندین برابر به بزرگترین خودروساز جهان تبدیل شود. علاوه بر تولید خودرو، مطالعات رباتیک، خدمات بیوتکنولوژیکی و خدمات مالی نیز وجود دارد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر آیچی واقع شده است. تویوتا سیتی، واقع در اینجا، مرکز تولید این شرکت است.

تویوتا شرکتی است که در ۲۸ آگوست ۱۹۳۷ فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت که توسط کیچیرو تویودا تأسیس شد، امروزه موفق به تولید بیش از ۱۰ میلیون خودرو در سال می شود. امروزه این شرکت با بسیاری از شرکت ها قراردادهای مشارکت و اشتراک می بندد. دنسو با شرکت های سوبارو، صنایع تویوتا، سوزوکی و مزدا قراردادهای مبادله سهام منعقد کرده است. بسیاری از شرکت ها نیز با سرمایه مستقیم قراردادهای مشارکت منعقد کرده اند.

این شرکت به طور مداوم با فولکس واگن در میان خودروسازانی که بیشترین خودرو را در جهان تولید می کنند رقابت می کند. این شرکتی است که بارها توانسته در این زمینه پیشتاز بماند. در سال ۲۰۱۲، ۲۰۰ میلیونمین وسیله نقلیه تاریخ خود را تولید کرد. پنج برند مختلف هینو، لکسوس، دایهاتسو و رانز زیر نظر شرکت تویوتا موتور تولید می شوند. این شرکت در کشور ما نیز دارای یک مرکز تولید است.

لکسوس

لکسوس یک تولیدکننده خودروهای لوکس است که در سال ۱۹۸۹ تاسیس شد تا به دلیل قوانین ژاپن به تویوتا اجازه دهد در بازار ایالات متحده حضور داشته باشد. این شرکت که توسط ایجی تویودا تأسیس شد، توانسته است با وسایل نقلیه ای که توانسته تولید کند، به ویژه در کلاس لوکس، متمایز شود. امروزه این شرکت در بازارهای اروپا، آسیا، خاورمیانه، آفریقا و آمریکای لاتین به ویژه در آمریکای شمالی فعالیت می کند.

این برند ژاپنی که در سال ۱۹۸۹ تولید خود را آغاز کرد، اولین بار در سال ۲۰۰۵ در ژاپن تولید شد. این شرکت با تولید محصولات باکیفیت و تضمین کیفیت بالا در پتانسیل مشتری از اولین باری که تولید خود را آغاز کرد، موفق شد به بادوام ترین و قوی ترین شرکت تولیدی در ایالات متحده تبدیل شود.

اگرچه این شرکت ژاپنی است، اما مراکز عملیاتی این کشور در ایالات متحده آمریکا و بلژیک قرار دارد. این شرکت موفق می شود به طور متوسط ​​سالانه ۳۰۰ فروش داشته باشد و همچنان در بین بهترین ها در کلاس لوکس از این نظر قرار دارد.

آکورا

آکورا یک شرکت خودروسازی با عملکرد و لوکس است که توسط شرکت خودروسازی هوندا تأسیس شد تا بتواند در آمریکای شمالی به فروش برساند. به نظر می رسد سوئیچیرو هوندا موسس این شرکت باشد که فعالیت خود را از سال ۱۹۸۶ آغاز کرد. اولین دفتر مرکزی این شرکت در کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا واقع شده است، در حالی که دفتر مرکزی آن در ژاپن در میناتو، توکیو واقع شده است.

مناطق خدمات این شرکت شامل ایالات متحده آمریکا، کانادا، مکزیک، پاناما و چین است. نام این شرکت از کلمه لاتین “acu” به معنای دقیق و سطح بالایی از دقت گرفته شده است. این شرکت به طور متوسط ​​سالانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید می کند.

دایهاتسو

دایهاتسو یک شرکت خودروسازی است که در سال ۱۹۰۷ شروع به تولید کرد. این شرکت ابتدا با موتور احتراق داخلی تولید کرد و در سال ۱۹۳۰ شروع به تولید اولین وسیله نقلیه ۳ چرخ خود کرد. این شرکت نام فعلی خود را در سال ۱۹۵۱ گرفت. علاوه بر تولید خودرو، خودروهای آفرود، کامیون، وانت و خودروهای کوچکتر تولید می کند.

این شرکت یک شبکه تولید داشت که عمدتاً به ژاپن، اندونزی و مالزی محدود می شد. در سال ۲۰۱۶، تویوتا، قدرتمندترین خودروساز کشور و جهان، مالک کل شرکت بود. امروزه دایهاتسو زیر سقف این شرکت به تولید خود ادامه می دهد. ۱۵ هزار نفر زیر سقف این شرکت کار می کنند که سالانه ۱.۴ میلیون دستگاه خودرو تولید می کند.

تویوتا برای اولین بار ۵۱.۲ درصد از این شرکت را در سال ۱۹۹۸ خریداری کرد و در سال ۲۰۱۶ آن را زیر چتر خود گرفت. این شرکت که وارد فرآیند بازسازی شده است، امروز بیشتر بر روی تولید خودروهای تجاری تمرکز کرده است. فعالیت خود را با دستیابی به ارقام فروش قابل توجه در بازارهای اروپا، آسیا و آمریکا ادامه می دهد.

اینفینیتی

اینفینیتی شرکتی است که در سال ۱۹۸۹ توسط نیسان، خودروساز ژاپنی، به عنوان تولید کننده خودروهای لوکس تاسیس شد. این شرکت که برای حضور در بازار آمریکای شمالی تأسیس شده بود، اکنون موفق شده است چین و خاورمیانه را به بازارهای اصلی خود اضافه کند. در سال ۲۰۲۰ موفق شد در مجموع در ۲۵ بازار شبکه فروش داشته باشد.

نیسان شرکت اینفینیتی را به منظور تولید خودروهای کلاس ممتاز و فروش آنها به بازار ایالات متحده به دلیل قرارداد پلازا که در سال ۱۹۸۵ امضا شد، تأسیس کرد. به همین ترتیب، بسیاری از شرکت های ژاپنی همین روش را ترجیح دادند و موفق به ادامه فروش در بازار آمریکا شدند.

برند اینفینیتی با پیشی گرفتن از رقم فروش نزدیک به ۲۰۰۰۰۰ خودرو در سراسر جهان در سال ۲۰۱۷ به موفقیت مهمی دست یافته است. این شرکت با قراردادهای حامی مالی مهم موفق شده است. فرمول ۱ موفق شده است در فعالیت های خود در مسابقات رالی شرکت کند.

ایسوزو

ایسوزو یک شرکت خودروسازی ژاپنی است که فعالیت خود را از سال ۱۹۳۴ آغاز کرد. زمینه های اصلی فعالیت این شرکت که تولید خود را در توکیو آغاز کرد، تولید موتور دیزل و تولید خودروهای تجاری تعیین شد. این شرکت که در کشورمان با نام آنادولو ایسوزو تولید می کند، با مشارکت خود در نقاط مختلف دنیا موفق شده است در بسیاری از بازارها موثر واقع شود.

موتورهای دیزلی تولید شده توسط ایسوزو توسط بسیاری از شرکت های خودروسازی در جهان ترجیح داده می شود و در خودروهای خود استفاده می شود. معنی نام شرکت ایسوزو به معنی پنجاه زنگ است. این شرکت با ورود مشترک موفق به حضور در بسیاری از کشورهای جهان شده است. آنها به دنبال کامیون ها، پیکاپ ها، SUV ها می گردند و این تعداد خودروهای مختلف تولید می شود.

ایسوزو یکی از مهمترین تولیدکنندگان خودرو در جهان و کشور است. این شرکت همچنان در میان قوی ترین شرکت ها در کشور و جهان قرار دارد، به خصوص به دلیل ساختار بسیار خوب در تولید موتور.

 

خروج از نسخه موبایل