معنای آرم و لوگو خودروهای معروف جهان چیست؟

هر یک از لوگوهای خودرو داستان منحصر به فرد خود را دارد. امروز می خواهیم شما را به سفری در میان برخی از آرم های خودرو ببریم. بیایید ببینیم چه مقدار از داستان های پشت آرم برندهای خودرو را می شناسید؟

شما میتوانید با کلیک روی دکمه زیر تمام خودرو های اجاره ای شرکت آلفا تیم را مشاهده کنید.

اجاره خودرو

لوگوی آلفارومئو: مردی در دهان مار

لوگوی آلفارومئو که زیر سقف فیات قرار دارد، یکی از بازنگری‌شده‌ترین برندها در طول تاریخ است. در اولین نسخه، یک مار سیاه با یک انسان در دهان طراحی شد، جایی که مار در مورد غلبه بر مشکلات و سختی ها است.

در نهایت، صلیب قرمز روی پرچم میلان به لوگوی گرد اضافه شد که از پرچم خانه ویسکونتی، یکی از خانواده های معتبر ایتالیا الهام گرفته شده است.

در حالی که نمادهای دو سلسله در نسخه اول آلفا را از میلان جدا می کرد، این نمادها به مرور زمان حذف شدند.

لوگوی آئودی: “گوش کن”

معنای لوگو آئودی

معنای لوگو آئودی

چهار حلقه آئودی نشان دهنده ادغام ۴ خودروساز آلمانی – Audi، DKW، Horch و Wanderer در سال ۱۹۳۲ است. جالب تر از آن این است که نام آئودی زمانی پیدا شد که پسر آگوست هورچ در حال تحصیل لاتین بود . Horch در آلمانی به معنای “گوش دادن” است، در حالی که آئودی در لاتین به همین معنی است. از آنجایی که آگوست هورچ نمی توانست از نام پسرش استفاده کند، مترادف لاتین “آئودی” را انتخاب کرد. برخی معتقدند که لوگوی آئودی نیز ارتباط نزدیکی با المپیک دارد.

لوگوی BMW: هوانوردی، آبی و سفید

معنای لوگو بی ام و

لوگوی BMW را می توان در سال ۱۹۱۳ با عنوان Bayerische Motoren Werke، شرکت موتور باواریا جستجو کرد. اولین فعالیت های این برند در تاریخ با هوانوردی ارتباط تنگاتنگی دارد. رنگ‌های کلاسیک باواریا، آبی و سفید نیز به این دلیل انتخاب شدند که این برند می‌خواست به این منطقه احترام بگذارد.

لوگوی فراری: موفق باشید

معنای لوگو فراری

اسب پرورش دهنده سیاه رنگ روی زمین زرد اولین بار توسط کنت فرانچسکو باراکا، یکی از خلبانان مشهور جنگ جهانی اول، برای خوش شانسی استفاده شد. انزو فراری نیز می خواست از آن برای خوش شانسی استفاده کند، بنابراین مادر کنت پیشنهاد کرد از آن به عنوان لوگو استفاده شود. پس زمینه زرد نشان دهنده مودنا، زادگاه فراری است و رنگ های موجود در لوگوی برند فراری نشان دهنده پرچم ایتالیا است.

لوگوی مازراتی: نپتون، خدای دریاها

معنای لوگو مازراتی

لوگوی سه گانه مازراتی از خدای اسطوره ای دریا، نپتون الهام گرفته شده است. داستان لوگو بر اساس مجسمه ای از نپتون است که در بولونیا کشف شده است.

لوگوی فورد: از کارت ویزیت تا لوگو

معنای لوگو فورد

زمانی که هنری فورد تصمیم گرفت برای ماشینی که قرار بود تولید کند، لوگوی آماده کند، دست راستش، هارولد ویلز، اولین طرح لوگو را با فونتی که روی کارت‌های ویزیت استفاده می‌کردند و تجهیزات چاپ خودش تهیه کرد. به مرور زمان ساده شد و شکل فعلی خود را به خود گرفت.

لوگوی لامبورگینی: Taurus

معنای لوگو لامبورگینی

گاو نر نشان داده شده در لوگو از Taurus، علامت زودیاک خالق این برند، فروچیو لامبورگینی آمده است . لامبورگینی برخلاف دیگر طرح های ملی گرای ایتالیایی مسیر متفاوتی را انتخاب کرد. مدل های معروف این برند نیز به نام گاوهای نر در مسابقات گاوبازی نام گذاری شده اند.

اولین لوگوی این برند با سه نقطه نشانگر تسلط این برند بر زمین، هوا و دریا در سال ۱۹۰۹ شد. با توسعه مرسدس بنز در طول زمان، اصلاحات جزئی در این لوگو انجام شد، اما اولین بار آن به سال ۱۹۰۰ بازمی‌گردد، زمانی که گوتلیب دایملر ستاره‌ای کشید و نوشت: «روزی این ستاره روی کارخانه‌اش خواهد ایستاد و به نمادی تبدیل خواهد شد. ثروت . 

لوگوی رنو: الماس

معنای لوگو رنو

رنو از زمان تاسیس تاکنون ۱۰ بار لوگوی خود را تغییر داده است. سازنده فرانسوی در اصل شامل حروف اول نام سه برادر خالق برند (لوئیس، فردیناند و مارکک) بود. لوگوی الماسی شکل در سال ۱۹۲۵ تهیه شد و در سال ۱۹۷۲ توسط ویکتور وازرلی به صورت سه بعدی ساخته شد. آخرین تغییر، افزودن پس‌زمینه زرد بود که تصور می‌شد کیفیت را در سال ۲۰۰۷ تداعی کند.

لوگوی ولوو: جنگ و سلاح

معنای لوگو ولوو

نام ولوو از کلمه لاتین “Volvere” به معنای غلتیدن گرفته شده است. از سوی دیگر لوگوی این برند به شکل ماری است که نشان دهنده استحکام، کیفیت و دوام صنعت آهن سوئد و همچنین نمادی از مردانگی است . مریخ در اساطیر نیز خدای جنگ است و در آن زمان از آهن در ساخت اکثر سلاح ها استفاده می شد.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟