هنگام اجاره خودرو آنلاین چه نکاتی را باید در نظر گرفت

ممکن است هنوز شرایط خرید وسیله نقلیه را نداشته باشید یا اجاره آن سودمندتر به نظر برسد. چه بلند مدت باشد و چه کوتاه مدت، اجاره خودرو در روزهای اخیر بسیار رایج شده است. اما در این روند، “به هر حال من اجاره می کنم.” شما نباید اینطور فکر کنید، باید به ویژگی های وسیله نقلیه ای که اجاره می کنید نیز توجه کنید و به قابلیت اطمینان وسیله نقلیه اهمیت دهید.

پس در هنگام اجاره خودرو بصورت آنلاین به چه نکاتی باید توجه داشت؟ ما به عنوان یکی از شرکت های بزرگ اجاره خودرو (آلفا) جزئیاتی را که باید در اجاره خودرو در نظر گرفته شود را برای شما بررسی کرده ایم.

اجاره خودرو

برای مشاهده خودرو های اجاره ای آلفا تیم روی دکمه فوق کلیک کنید.

هنگام اجاره خودرو آنلاین به چه نکاتی باید توجه کرد؟

نکات اجاره خودرو آنلاین

۱- شرکت مناسب را جستجو کنید. 

انتخاب شرکت هایی که یکی از دوستان شما قبلا تجربه کرده و از آنها راضی است همیشه نتایج بهتری را برای شما به ارمغان می آورد. اگر قصد اجاره از فرودگاه را دارید، تحقیق و بهره مندی از نظرات برای شما بسیار راحت تر خواهد بود. اگر قصد دارید تحقیقات خود را به تنهایی انجام دهید، مثلاً به صورت آنلاین، باید روی اسکن شرکت‌های بزرگ و با تجربه اجاره خودرو تمرکز کنید.

شرکت های معتبر به شما این امکان را می دهند که وسایل نقلیه خود را به صورت آنلاین رزرو کنید. کاری که باید انجام دهید این است که با تعیین بودجه و نیاز خود تصمیم بگیرید که کجا وسیله نقلیه مناسب را اجاره کنید.

۲- بدانید که چقدر پرداخت خواهید کرد.

به یاد داشته باشید که نکاتی وجود دارد که باید قبل از اجاره ماشین بدانید. دستمزد روزانه تنها یکی از آنهاست. علاوه بر این، فراموش نکنید که آیا هزینه های اضافی مانند مالیات، بیمه، مسافت پیموده شده، سیستم های GPS درخواست می شود یا خیر. اگر به صورت آنلاین رزرو می کنید، قبل از پذیرش هر گزینه، مطمئن شوید که ارزش کل پرداخت را مشاهده می کنید.

۳- وضعیت سوخت را بررسی کنید.

هنگام تحویل گرفتن خودرو از پر بودن بنزین و هنگام بازگشت باک کاملاً پر باشد. در هر سطحی که خط نشانگر سوخت در هنگام تحویل خودرو باشد، هنگام خروج از خودرو، سوخت را در آن سطح تحویل دهید.

۴-از بیمه بودن وسیله نقلیه مطمئن شوید.

مسئولیت هرگونه خسارتی که ممکن است بدون بیمه رخ دهد بر عهده شماست. بنابراین، هرگز در هنگام اجاره وسیله نقلیه از این سؤال که آیا بیمه دارید یا خیر غافل نشوید.

۵- به تعداد نفرات ماشین اجاره کنید.

اجاره یک وسیله نقلیه مناسب به تعداد افراد در وسیله نقلیه شما سودمند است. شما نمی خواهید به تنهایی با یک ماشین بزرگ غیر ضروری سفر کنید. اگر شلوغ باشد، اهمیت دادن به جادار بودن صندوق عقب و عملکرد روان سیستم های هوایی، در طول سفر به شما مزیت خواهد داد.

۶- قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنید.

رانندگی با ماشین کرایه ای هرگز نیازی به استفاده غیر مسئولانه از ماشین ندارد. وقتی ماشینی کرایه می‌کنید، باید با احتیاط رانندگی کنید و در نظر داشته باشید که مسئولیت اموال شخص دیگری را بر عهده می‌گیرید. سعی کنید با ماشین کرایه ای خود سرعت نگیرید و تمام قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنید.

۷-بپرسید آیا محدودیت مسافت پیموده شده وجود دارد.

اکثر شرکت‌های اجاره‌ای خودرو اجازه مسافت پیموده شده را می‌دهند، اما برخی ممکن است مسافت پیموده شده را محدود کنند. حتماً در ابتدای فرآیند اجاره بپرسید که آیا محدودیت مسافت پیموده شده وجود دارد یا خیر.

۸-به قرارداد توجه کنید.

اجاره ماشین آسان است، اما موارد زیادی در این فرآیند وجود دارد. به همین دلیل، مطالعه دقیق قراردادی که امضا می کنید باعث می شود در پایان پروسه اجاره با وضعیت دردسرساز مواجه نشوید. اگر دانشی در این زمینه ندارید، انتخاب خوبی است که از یک فرد با تجربه تر برای بررسی قرارداد کمک بگیرید و وسیله نقلیه را با او اجاره کنید.

۹-رزرو و اطلاع رسانی زودهنگام

اگر زمان پروازتان مشخص است، می‌توانید از قبل برای اجاره ماشین از فرودگاهی که به آن می‌رسید، رزرو کنید و می‌توانید خودتان را تضمین کنید. زمانی که می خواهید برای اجاره خودرو فرودگاهی رزرو کنید، باید اطلاعات پرواز خود را ۲۴ ساعت قبل به شرکت کرایه خودرو فرودگاهی اطلاع دهید. البته می توانید از گزینه رزرو زود هنگام برای سایر سفرهای از پیش برنامه ریزی شده نیز استفاده کنید.

به لطف رزرو زودهنگام، از قبل از مدل وسیله نقلیه، چند روز اجاره و محدوده تاریخ مطلع خواهید شد. از آنجایی که وسیله نقلیه ای که انتخاب می کنید برای شما رزرو می شود، بدون وسیله نقلیه نمی مانید. در غیر این صورت، برای مثال، اگر سفر شما با یک دوره تعطیلات شلوغ مصادف شود، ممکن است نتوانید وسیله نقلیه مناسبی برای اجاره ماشین در لحظه آخر پیدا کنید.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟