چگونه با سفته خودرو بخریم؟ نکاتی که باید به آنها توجه کنید!

اصطلاح خودرو با سفته خودرویی است که به عنوان روشی برای تامین مالی برای وادار کردن شخصی به پرداخت هزینه خرید خودرو استفاده می شود. این نوع تامین مالی به فرد این امکان را می دهد که برای خرید خودرو پرداخت کند، اما مجبور نیست کل پرداخت را یکجا انجام دهد. این روش در بین افرادی که از نظر مالی محدود به خرید خودرو هستند محبوب است.

شما میتوانید با کلیک برروی دکمه زیر ماشین های اجاره ای شرکت آلفا تیم را مشاهده کنید.

اجاره خودرو

چگونه با سفته خودرو بخریم؟

برای خرید خودرو با سفته باید چند مرحله را طی کنید:

 • با یک فروشنده خودرو یا موسسه مالی تماس بگیرید. مشخص کنید که قصد خرید خودرو با سفته را دارید و فرصت های ارائه شده توسط فروشنده را بررسی کنید.
 • برای خرید خودرو با سفته، طرح تامین مالی را انتخاب کنید. این شامل تعداد، مبلغ و شرایط پرداختی است که برای خرید خودرو انجام خواهید داد.
 • سابقه اعتباری خود را بررسی کنید. ممکن است لازم باشد قبل از اینکه بتوانید یک طرح مالی برای خرید خودرو با سفته بپذیرید، نمره اعتباری خوبی داشته باشید.
 • مدارک مورد نیاز برای خرید وسیله نقلیه با سفته را جمع آوری کنید. این ممکن است شامل اطلاعاتی مانند سند هویت، اطلاعات آدرس، اطلاعات تجاری و اطلاعات پرداخت باشد.
 • پرداخت های لازم برای خرید خودرو با سفته را انجام دهید. این ممکن است پرداخت های ماهانه باشد یا ممکن است نیاز به پرداخت در یک دوره زمانی داشته باشد.
 • برای خرید خودرو با سفته قرارداد امضا کنید. این توافقنامه شامل شرایط و ضوابط پرداخت هایی است که برای خرید خودرو انجام می دهید.

ماشین را بردارید و شروع به رانندگی کنید.

نکته: از جمله مهم ترین مواردی که در خرید خودرو با سفته باید به آن توجه کرد، قیمت خودرو، نرخ سود تامین مالی، مدت پرداخت و گارانتی خودرو است. شما باید این موضوعات را به خوبی بررسی و مقایسه کنید و مناسب ترین مورد را برای خود انتخاب کنید.

نکاتی که هنگام خرید خودرو با سفته باید در نظر گرفت

در خرید خودرو با سفته به نکاتی توجه کنید:

گزینه های تامین مالی: هنگام خرید خودرو با سفته، مهم است که مناسب ترین گزینه تامین مالی را برای خود انتخاب کنید. بنابراین، شما باید نرخ بهره و گزینه های پرداخت شرکت هایی را که گزینه های مختلف تامین مالی ارائه می دهند، مقایسه کنید.

وضعیت خودرو: هنگام خرید خودرو با سفته، بررسی وضعیت کلی خودرو، مسافت پیموده شده، تاریخچه نگهداری و تجهیزات آن بسیار مهم است. همچنین باید هر گونه تصادف یا آسیب قبلی به وسیله نقلیه را بررسی کنید.

قرارداد سفته: هنگام خرید خودرو با سفته، باید سفته به تفصیل خوانده و فهمیده شود. تمام شرایط، نرخ بهره، گزینه های پرداخت، شرایط و اطلاعات لازم در قرارداد باید به خوبی درک شود.

بیمه: هنگام خرید خودرو با سفته باید بررسی کنید که آیا پوشش بیمه ای خودرو کافی است یا خیر. همچنین به خاطر داشته باشید که حق بیمه ممکن است با توجه به نرخ بهره متفاوت باشد.

گارانتی: هنگام خرید خودرو با سفته باید متوجه شوید که پوشش گارانتی خودرو چقدر است و تا چه زمانی اعتبار دارد. همچنین باید دریابید که آیا شرایط خاصی که ممکن است تحت پوشش گارانتی نباشند نیز تحت پوشش قرار خواهند گرفت یا خیر.

چگونه با سفته خودرو بخریم؟ نکاتی که باید به آنها توجه کنید!

آیا خرید وسیله نقلیه با سفته سود دارد؟

 • خرید خودرو با سفته در برخی موارد می تواند سودمند باشد. مزایای آن را می توان به شرح زیر برشمرد:
 • برای کسانی که کمبود نقدینگی دارند، خرید خودرو با سفته می تواند به عنوان گزینه ای برای غلبه بر کمبود نقدینگی مورد استفاده قرار گیرد.
 • خرید خودرو ممکن است برای برخی افراد نرخ بهره پایین تری داشته باشد.
 • خرید خودرو ممکن است گزینه های پرداخت راحت تری را برای برخی افراد ارائه دهد.
 • خرید خودرو ممکن است گزینه های مدل و تجهیزات بالاتری را برای برخی افراد ارائه دهد.

با این حال نباید معایب خرید خودرو با سفته را فراموش کرد. به خصوص اگر قرارداد سفته با جزئیات خوانده نشود، ممکن است نرخ سود بالا باشد و گزینه های پرداخت محدود شود. علاوه بر این، هنگام خرید سفته، ممکن است خودروی شما از لحظه تکمیل پرداخت ها متعلق به شما نباشد. به همین دلیل قبل از خرید خودرو با سفته باید خوب تحقیق کنید و به تفصیل فکر کنید.

معایب خرید خودرو با سفته

خرید خودرو با سفته معایب زیادی دارد. این شامل:

 • نرخ بهره بالاتر: معمولاً برای خرید خودرو از طریق سفته، وام های ارائه شده توسط بانک ها و شرکت های تامین مالی، نرخ سود بالاتری دریافت می شود. این باعث افزایش هزینه کل خودرو و افزایش پرداخت ماهیانه می شود.
 • بدهی بلندمدت: خرید خودرو با سفته به طور کلی بدهی بلندمدت محسوب می شود. این امر مستلزم پرداخت برای مدت طولانی تر ماشین است.
 • ریسکی: خرید خودرو با سفته عموما برای وام های ارائه شده توسط شرکت های تامین مالی ریسک بالاتری در نظر گرفته می شود. بنابراین، شرکت های تامین مالی نرخ های بهره بالاتری را دریافت می کنند و شرایط سخت تری را ارائه می دهند.
 • عدم اطلاع از مبلغ سودی که باید پرداخت شود از قبل: وقتی خودرویی را با سفته خریداری می کنید، از قبل نمی دانید که نرخ سود چقدر خواهد بود و کل سودی که باید پرداخت کنید. این نمی تواند هزینه واقعی خودرو را پیش بینی کند و می تواند پیش بینی میزان بدهی را دشوار کند.
 • در صورت عدم پرداخت، خودرو گم می شود: هنگام خرید خودرو، خودرو متعلق به شرکت تامین مالی است و در صورت عدم پرداخت می توانید خودروی خود را گم کنید.

آیا خرید خودرو از گالری با سفته امکان پذیر است؟

گالری‌ها معمولاً خودروهای سفته‌دار نمی‌فروشند، اما برخی از گالری‌ها ممکن است خودروهای سفته‌دار را بفروشند یا با شرکت‌های تامین مالی شخص ثالث برای فروش خودروهای سفته‌دار همکاری کنند. در این حالت، فروشنده هنگام فروش خودروهای دارای سفته از شرایط و نرخ سود شرکت تامین مالی شخص ثالث استفاده می کند.

وقتی می گویید می خواهید از نمایندگی با سفته خودرو بخرید، باید بدانید که آیا این نمایندگی خودروهای سفته ای را می فروشد یا خیر و اگر اینطور است، با کدام شرکت های تامین مالی کار می کنند و نرخ سود آنها. علاوه بر این، هنگام خرید خودروهای دارای سفته، باید شرایط و نرخ سود شرکت های تامین مالی را به طور کامل مطالعه کنید و ریسک هایی که ممکن است با آن مواجه شوید را به دقت ارزیابی کنید.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟