اجاره ماشین از شرکت یا شخص خصوصی کدام بهتر است؟

یک فرد مدرن برای موفقیت باید سریع تصمیم بگیرد و به هر موقعیتی سریع پاسخ دهد، متحرک و مستقل باشد. این تا حد زیادی با حضور ماشین شخصی شما تسهیل می شود، اما شرایطی وجود دارد که حمل و نقل شخصی در دسترس نیست یا به دلایل مالی در حال حاضر خرید آن غیرممکن است. در این مورد، اجاره ماشین همیشه کمک خواهد کرد. برای اجاره وسیله نقلیه فقط باید بالای ۲۱ سال سن داشته باشید، گواهینامه رانندگی داشته باشید و بیش از ۲ سال سابقه رانندگی داشته باشید. در سال‌های اخیر کرایه اتومبیل در اوکراین و نه تنها در بین خارجی‌ها، که برای آنها یک سرویس کاملاً رایج در ایالت‌های بومی‌شان است، بلکه در بین هموطنان ما نیز از محبوبیت زیادی برخوردار شد.

شما می توانید یک ماشین برای اهداف مختلف اجاره کنید:

 • سفر؛
 • سفر به فرودگاه، به ایستگاه قطار؛
 • ملاقات با شرکای تجاری یا بستگان در فرودگاه، ایستگاه قطار؛
 • سفرهای تجاری؛
 • گشت و گذار؛
 • رویدادهای فضای باز

در یک ماشین اجاره ای، انجام تمام وظایف برنامه ریزی شده بسیار راحت تر و سریعتر از انجام آن با حمل و نقل عمومی است.

در حال حاضر بسیاری از کرایه های اتومبیل و افراد مختلف وجود دارند که خدمات کرایه اتومبیل را ارائه می دهند. شرکت اجاره خودرو آلفا تیم تحقیقات کوچکی انجام داد که مزایا و معایب هر یک از این شرکت‌های اجاره‌ای را برجسته کرد.

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر ماشین های اجاره ای آلفا تیم را مشاهده کنید.

اجاره خودرو

ویژگی های اجاره ماشین از شخص

بسیاری از کلیشه های پس از فروپاشی شوروی هنوز در کشور ما رایج است که یکی از آنها این عقیده است که تجار خصوصی خدمات خود را بسیار بهتر از سازمان ها ارائه می دهند. دلایل زیر در تأیید این نظر ارائه شده است.

 1. افراد خدمات خود را با هزینه کمتر ارائه می دهند. اگر ماشین را به دقت بررسی کنید و رویکردی به موجر پیدا کنید، می توانید با تخفیف اضافی مذاکره کنید.
 2. نیازی به هدر دادن زمان برای هیاهوهای اداری نیست.
 3. اگر در حین استفاده از خودروی کرایه ای، موقعیت های بحث برانگیزی پیش آمد، می توانید بدون دخالت شرکت های بیمه و پلیس، تمام مسائل را مستقیماً با مالک آن حل کنید.

با وجود مزایای بسیار قابل توجه، اجاره ماشین از یک مالک خصوصی دارای معایب زیادی است.

 1. تاجران خصوصی در بیشتر موارد از بیمه کامل امتناع می ورزند. تا حد زیادی به این دلیل هزینه خدمات آنها کاهش می یابد، اما در عین حال در صورت بروز حادثه، تمام هزینه ها به طور کامل توسط خود مستاجر پرداخت می شود.
 2. خودروهای شخصی به ندرت “می دانند” نگهداری با کیفیت چیست. در بهترین حالت، آنها تحت تعمیرات پراکنده قرار می گیرند. تاجران خصوصی بر این باورند که لازم نیست خودرو را به وضعیت ایده آل برسانیم، زیرا هنوز توسط آنها نه به تنهایی، بلکه توسط مستاجران هدایت می شود.
 3. مالکان خصوصی ناوگان خودروهای بسیار متوسطی دارند. در بهترین حالت ۱-۲ ماشین اجاره می کنند، یعنی نمی توانند ماشین مارک و کانفیگ مناسبی را انتخاب کنند، اما باید آنچه موجود است را بردارند.
 4. تجار خصوصی خدمات اضافی مانند کمک در برنامه ریزی مسیر، کرایه اتومبیل با راننده یا بازگرداندن اتومبیل در مکان دیگری که آدرس آن با آدرس محل تحویل متفاوت است ارائه نمی دهند.

با وجود قیمت مقرون به صرفه تر اجاره از یک مالک خصوصی، معایب همکاری با او هنوز از مزایای موجود بیشتر است.

چه چیزی از یک شرکت کرایه اتومبیل دریافت می کنید؟

شما می توانید خدمات کرایه اتومبیل در اوکراین را از سازمان های تخصصی مختلف سفارش دهید. آنها را می توان از طریق خدمات ویژه، با استفاده از “شفاهی دهان” یا به سادگی به دنبال تبلیغات در اینترنت یافت. با وجود هزینه بالاتر خدمات در مقایسه با شرکت های خصوصی، اجاره از طریق سازمان های تخصصی در کشور ما از محبوبیت بالایی برخوردار است. دسته های مختلفی از مشتریان به خدمات خود متوسل می شوند، از خارجی ها و بازرگانانی که برای تجارت به شهر آمده اند تا افرادی که ماشین خود را خراب کرده اند.

اجاره خودرو از طریق یک شرکت خاص بسیار آسان است، کافی است گواهینامه رانندگی داشته باشید و شرایطی را که اجاره خودرو به مستاجران ارائه می دهد، برآورده کنید. در صورت رعایت شرایط، می توانید یک ماشین کاملا سرویس، تمیز و سوخت گیری شده از هر برندی که دوست دارید اجاره کنید. در این مورد، مدت اجاره می تواند هر کدام باشد. اجاره خودرو از یک شرکت دارای معایبی نیز می باشد:

 • هزینه خدمات شرکت مرتبه ای بالاتر از تاجران خصوصی است. این به این دلیل است که شرکت ها همیشه هزینه ها و سربار اضافی بیشتری نسبت به افراد دارند.
 • مستاجر باید برای انعقاد قرارداد و انجام کلیه تشریفات لازم برای مراجعه به دفتر شرکت وقت بگذارد.

اگر عمیق تر بگردیم، این معایب در واقع جنبه های مثبت کار با یک شرکت اجاره خودرو هستند. بنابراین هزینه بالاتر شامل نگهداری کامل خودرو، تعمیرات و بیمه کامل است و امضای قرارداد اجاره تضمین می کند که حقوق مشتری رعایت می شود و سازمان به تعهدات خود عمل می کند. ضمناً قرارداد مستاجر امکان پرهیز از هرگونه اختلاف با شرکت در حین بهره برداری و بازگشت خودرو را فراهم می کند.

برای اینکه یک بار دیگر مطمئن شویم که اجاره خودرو از طریق یک شرکت بسیار سودآور است، مزایای اصلی کار با اشخاص حقوقی و نه با افراد خصوصی را ذکر می کنیم.

 1. ناوگان بزرگ وسایل نقلیه. در اجاره خودرو، می توانید وسیله نقلیه ای از هر کلاس، برند، با هر پیکربندی و ویژگی های مورد نیاز را انتخاب کنید.
 2. تمامی خودروهای اجاره شده تحت معاینه فنی منظم و سالم هستند. در عین حال پارکینگ به طور مرتب به روز می شود و به ندرت می توانید خودرویی را پیدا کنید که بیش از ۵ سال از عمر آن گذشته باشد.
 3. شرکت‌های کرایه خودرو معمولاً شبکه گسترده‌ای از نقاط اجاره دارند که امکان اجاره خودروی اجاره‌ای را در مکان دیگری و حتی در شهر دیگر ممکن می‌سازد.
 4. علاوه بر کرایه اتومبیل، خدمات کرایه اتومبیل اضافی نیز وجود دارد. برای مثال، می‌توانید با راننده سوار ماشین شوید یا یک صندلی کودک، روتر Wi-Fi یا ناوبر سفارش دهید.
 5. همه شرکت های خودروسازی آنها بیمه کامل می کنند.

نتیجه

اجاره خودرو در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین خدمات در اوکراین است، بنابراین تعداد شرکت ها و افراد خصوصی ارائه دهنده این خدمات به سرعت در حال افزایش است. اگر برای راحتی و ایمنی خود ارزش قائل هستید، نارسکار همچنان استفاده از خدمات سازمان های تخصصی را توصیه می کند.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟