تاریخچه خودرو تویوتا پرادو

تویوتا یک برند قرنی است که به خاطر خودروهای بادوام و پیشرفته‌اش شناخته می‌شود. این برند جایگاه قابل توجهی را در صنعت خودروسازی به ویژه به دلیل خودروهای شاسی بلند و آفرود خود به دست آورده است. پرادو همچنین یکی از نمادین ترین SUV های تویوتا به حساب می آید. سری پرادو ترکیبی عالی از ویژگی‌های آفرود و مجلل است که آن را برای همه انواع زمین‌ها مناسب می‌کند.

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر ماشین تویوتا پرادو را اجاره کنید.

اجاره خودرو تویوتا پرادو

راه اندازی تویوتا پرادو

بیایید تاریخچه تویوتا پرادو، مدل ها و نسل های مختلف آن را با جزئیات بیشتری مورد بحث قرار دهیم.

سفر پرادو زمانی آغاز شد که اکثر مشتریان شروع به استفاده از لندکروز برای استفاده روزانه کردند. تویوتا لندکروزر را به عنوان یک آفرود کامل طراحی کرد، اما به دلیل افزایش استفاده روزانه از آن، تقاضا برای لندکروزر سبک وزن افزایش می یابد. برای پاسخگویی به این تقاضا، تویوتا ابتدا لندکروزر استیشن واگن و بعداً یک SUV سبک وزن به نام پرادو را روانه بازار کرد. بنابراین از پرادو با نام تویوتا لندکروز پرادو نیز یاد می شود.

نسل های تویوتا پرادو

تویوتا پرادو به دلیل ویژگی های پیشرفته تکنولوژیکی، قابلیت رانندگی و راحتی که ارائه می دهد در بازار شهرت دارد. بر اساس گزارش سالانه بازار خودروهای غیر لوکس ۲۰۲۱ ، تویوتا پرادو یکی از مشهورترین خودروهای شاسی بلند در ایران است.

در اینجا جزئیات کامل تکامل تویوتا پرادو و سفر آن است.

نسل اول سری ۷۰ (۱۹۹۰ تا ۱۹۹۶)

نسل اول سری 70 (1990 تا 1996)

اولین نسل پرادو در سال ۱۹۹۰ به بازار عرضه شد. این خودرو در نسخه های سه و پنج در با فاصله بین دو محور کوتاه تر و طولانی تر عرضه شد . نسخه سه در پرادو شامل دو ردیف صندلی بود که می توانست پنج سرنشین را در خود جای دهد. در حالی که پنج در دارای سه ردیف صندلی با ظرفیت هشت نفر بود. این خودرو دارای سیستم تعلیق جلو مستقل برای اطمینان از رانندگی و راحتی بالاتر است.

نمای بیرونی خودرو حجیم بود با نمای جلوی عریض و جلوپنجره کوچک رادیاتور که روی سپرهای پلاستیکی قرار داشت. نوارها و خطوط پلاستیکی از عقب به سمت جلو کشیده شده اند تا ظاهری ناهموار به خودرو ارائه دهند. فضایی برای تایرهای زاپاس در انتهای عقب خودرو وجود داشت.

برای تامین انرژی این خودرو طیف وسیعی از موتورها از جمله موتور ۲.۷ لیتری یا ۳.۰ لیتری V6 ارائه شد . علاوه بر این، یک سیستم گیربکس ۵ سرعته دستی یا ۴ سرعته اتوماتیک نیز موجود بود.

نسل دوم سری ۹۰ (۱۹۹۶ تا ۲۰۰۲)

نسل دوم سری 90 (1996 تا 2002)

نسل دوم پرادو به گونه ای طراحی شد که بیشتر مسافر محور باشد. این خودرو در دو فاصله بین دو محور، یک فاصله بین دو محور کوتاه (۳ در) و یک فاصله بین دو محور بلند (۵ در) موجود بود. با این حال، این بار، نمای بیرونی هر دو نسخه متفاوت بود.

مدل فاصله محوری کوتاه‌تر ظاهری اسپورت‌تر داشت: در حالی که مدل‌های با فاصله‌ی محوری طولانی‌تر دارای نمای بیرونی ناهمواری بودند. برای حفظ راحتی، سیستم تعلیق سیم پیچ بر روی چرخ های عقب و جلو نصب شد.

هر دو موتور بنزینی و دیزلی در این نسل ارائه شدند. مشتریان می توانند یک موتور ۳.۴ لیتری V6 و یک موتور ۳ لیتری ۴ سیلندر توربو دیزل را انتخاب کنند. بعداً در سال ۱۹۹۷ یک موتور ۲-۷ لیتری DOHC بنزینی نیز معرفی شد. برای عملکرد بهتر در خارج از جاده، یک سیستم پیشرانه ۴WD در نسل دوم نصب شد.

نسل سوم ۱۲۰ سری (۲۰۰۲ تا ۲۰۰۹)

نسل سوم 120 سری (2002 تا 2009)

تکامل تویوتا پرادو با عرضه نسل سوم آن آغاز شد. نسل سوم پرادو فیس لیفتی با چراغ‌های جلو، گزینه‌ای بازشده در شیشه‌های عقب و سپرهای پلاستیکی دریافت می‌کند. این نسل با دقت طراحی شده بود تا تعادلی از ویژگی های خارج از جاده و قابلیت رانندگی باشد.

یک سیستم دیفرانسیل مرکز پیشرفته برای پاسخگویی به جاده و خارج از جاده نصب شد. علاوه بر این، یک سیستم کنترل کشش فعال نیز برای کمک به هنگام رانندگی در زمین های تپه ای نصب شده است. برای رانندگی بالاتر، یک سیستم تعلیق بادی با کنترل الکترونیکی نیز نصب شد.

این نسل با موتور ۴.۰ لیتری V6 یا موتور ۳.۰ لیتری توربو دیزل عرضه شد. هر دو موتور با یک سیستم گیربکس ۵ سرعته دستی استاندارد یا یک سیستم گیربکس اتوماتیک ۴ سرعته اختیاری جفت شدند .

نسل چهارم سری ۱۵۰ (۲۰۰۹ تا ۲۰۲۰)

نسل بعدی تویوتا پرادو

نسل چهارم تویوتا پرادو در سال ۲۰۰۹ به بازار عرضه شد.این نسل نیز در دو فاصله محوری متفاوت، یک فاصله محوری بلند و یک فاصله محوری کوتاه عرضه شد. فضای داخلی خودرو به تمام امکانات راحت ممکن مجهز شده بود. این خودرو همچنین دارای سیستم کنترل خزیدن و سیستم پاسخگویی چند زمینی برای پشتیبانی از آفرود بود.

ردیف دوم صندلی‌ها می‌توانند به عقب بروند تا تجربه سواری راحت را ارائه دهند. در حالی که ردیف سوم صندلی‌ها را می‌توان با دکمه تنظیم کرد، همچنین کف جلوی ردیف سوم ۵۰ میلی‌متر پایین آمد تا فضای بیشتری برای پاها ایجاد شود.

این نسل دو فیس لیفت بزرگ در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ دریافت کرد. فیس لیفت ۲۰۱۳ جلوپنجره جلویی، چراغ های جلو، چراغ های عقب و سپرهای بازطراحی شده را دریافت کرد. برای فضای داخلی، یک دسته ابزار جدید و سیستم اطلاعات سرگرمی نصب شده است. در فیس لیفت ۲۰۱۷، خوشه ابزار با سیستم اطلاعات سرگرمی و ناوبری جدید طراحی شد. صندلی های جلو دارای گرمکن و تهویه نیز در پرادو ۲۰۱۷ ارائه شد.

این نسل با موتور ۴.۰ لیتری V6 و موتور ۵.۷ لیتری V8 عرضه شد . در کنار این، یک موتور ۲.۸ لیتری توربو دیزل نیز در مدل های بعدی موجود بود.

نسل بعدی تویوتا پرادو

نسل بعدی تویوتا پرادو

تویوتا سری SUV افسانه‌ای خود، پرادو را در سال ۲۰۲۰ ارتقا داد. نمای بیرونی، داخلی و ویژگی‌های جدیدترین نسل کاملاً نسبت به مدل‌های قبلی خود تغییر کرده است. نمای جلوی پرادو با جلوپنجره های مشکی رادیاتور، چراغ های جلو کشیده و سپرهای کشیده کاملاً بازطراحی شده است.

کنسول مرکزی اکنون با یک سیستم اطلاعات سرگرمی ارتقا یافته پوشیده شده است که می تواند با Apple CarPlay و Android Auto متصل شود. در ردیف جلو، صندلی های تهویه شده برای اطمینان از سطح راحتی بالاتر نصب شده است. این خودرو همچنین دارای کروز کنترل ، خروج از خط و سیستم کنترل آب و هوای سه منطقه ای است.

در زیر کاپوت، یک موتور ۲.۸ لیتری توربو دیزل ارتقا یافته یا یک موتور ۴.۰ لیتری V6 با قفل دیفرانسیل دارد. این موتور با یک سیستم گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک جفت شده است.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟