تاریخچه خودرو پورشه کاین

پورشه که در سال ۱۹۳۱ تأسیس شد، به خاطر خودروهای اسپرت لوکس خود در سراسر جهان مشهور بوده است. در سال ۲۰۰۲، معرفی یک خودروی شاسی بلند پورشه باعث ایجاد شور و هیجان در صنعت خودرو شد. پورشه هنوز خودرویی را معرفی نکرده بود که ترکیبی از کاربرد و لوکس باشد و پس از عرضه، این امر به اثبات رسید.

این تاریخچه کامل پورشه کاین، پیشرفت سری‌های پرطرفدار و نحوه همگام شدن آن با میراث نمادین را نشان می‌دهد.

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر ماشین پورشه کاین را اجاره کنید.

اجاره خودرو پورشه کاین

نسل های پورشه کاین

طبق گزارش سالانه بازار خودروهای دست دوم در سال ۲۰۲۱ ، پورشه کاین یکی از محبوب ترین خودروها در امارات است.

در اینجا تاریخچه پورشه کاین است که توجیه می کند چرا یکی از محبوب ترین SUV های دست دوم در امارات است .

پورشه کاین نسل اول (۲۰۰۲-۲۰۱۱)

پورشه اولین خودروی شاسی بلند این شرکت را با نام کاین رونمایی کرد. مدل تازه رونمایی شده پلتفرم مشترکی با فولکس واگن توارگ داشت.

پورشه کاین نسل اول (2002-2011)

کاین ۹۵۵ به عنوان یک خودروی چهار در به بازار عرضه شد و اکثر ویژگی های آن از مدل پورشه ۹۱۱-۹۹۶ الهام گرفته شده است. فاصله بین دو محور ۷۵.۹ اینچ و فاصله آن از سطح زمین ۸.۵ اینچ بود. ظرفیت یدک کشی آن ۳۴۹۳ کیلوگرم  بود .

فضای داخلی شامل پنج صندلی بود که می‌توانستند بلند شوند. دسته ابزار در سمت چپ قرار گرفت. سطوح صندلی و فرمان روکش چرمی بود.

پورشه دو نوع موتور به نام‌های Cayenne S و Cayenne Turbo را معرفی کرد. هر دو مدل مجهز به گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک تیپترونیک و سیستم ۴WD بودند. کاین S دارای یک موتور ۴.۵ لیتری V8 بود که ۳۵۰ اسب بخار قدرت داشت در حالی که کاین توربو ۴۵۰ اسب بخار قدرت داشت. در سال ۲۰۰۵، یک مدل پایه اضافه شد که دارای موتور ۳.۲ لیتری V6 و گیربکس دستی بود.

نسل اول فیس لیفت پورشه کاین (۲۰۰۷-۲۰۰۹)

کاین در سال ۲۰۰۸ به عنوان مدل ۹۵۷ فیس لیفت شد. چراغ‌های جلوی ساده و DRLهای زیر آن، نمای جلو را تغییر داده‌اند. لوگوی پورشه بین چراغ های جلو تعبیه شده بود. سپر جلو، کاپوت و گلگیرهای جدید برای ظاهری بهتر ادغام شدند. مجموعه جدیدی از آینه های دید عقب اضافه شد.

موتور V8 کاین S به ۴.۸ لیتر افزایش یافت و ۳۸۵ اسب بخار قدرت داشت. در پورشه کاین ۹۵۷، سیستم اطلاعات سرگرمی سیستم مدیریت ارتباطات پورشه و ویژگی بلوتوث اضافه شده است. علاوه بر این، کنترل شاسی دینامیک پورشه (PDCC) به صورت هیدرولیکی برای کنترل میله‌های نوسانی اضافه شد. این به بهبود حرکت چرخ و تعلیق کمک کرد.

پورشه کاین نسل دوم (۲۰۱۱-۲۰۱۹)

پورشه کاین نسل دوم با عرضه پورشه کاین ۹۵۸ رونمایی شد و در دو نسخه ۹۵۸.۱ و ۹۵۸.۲ عرضه شد.

پورشه کاین نسل دوم (2011-2019)

نمای بیرونی با استفاده از مواد سبک وزن برای به حداکثر رساندن شتاب حمل و نقل طراحی شده است. این وسیله نقلیه عریض تر، بلندتر و کمی بلندتر از مدل های قبلی پورشه کاین ساخته شد. چراغ‌های جلوی مدل ۵۹۷ با گرافیک چراغ‌های جلوی جدید جایگزین شدند که چراغ‌های اضافی در داخل تعبیه شده بود و ظاهر کلاسیک پورشه را برجسته می‌کرد.

کاین تا حد زیادی اصلاح شد. کنسول وسط به سمت جلو بلند شده بود و یک صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی ۷ اینچی در وسط قرار گرفته بود. داشبورد و پانل ابزار اصلاح شدند تا DNA معمولی یک پورشه را به تصویر بکشند. فضای داخلی به همراه صندلی‌های جلو برقی و صندلی‌های عقب تاشو با چرم پوشیده شده بود.

موتور ۴.۸ لیتری V8 و دو توربو V8 جایگزین گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک تیپترونیک در نسخه های کاین S و کاین توربو شدند. قدرت به ترتیب به ۳۹۵ اسب بخار و ۴۹۳ اسب بخار افزایش یافت.

نسل دوم فیس لیفت پورشه کاین (۲۰۱۵-۲۰۱۸)

نسل دوم به عنوان مدل ۹۵۸.۲ فیس لیفت شد. نمای جلو با افزودن گلگیرهای جدید، جلوپنجره و چراغ های جلو بازطراحی شد. زیر بدنه پلاستیکی با یک سپر آلومینیومی جایگزین شد و یک اسپویلر سقف اضافه شد.

یک دسته ابزار پنج شماره‌گیری معرفی شد و دریچه‌های هوا باریک‌تر شدند. علاوه بر این، یک موتور ۳.۶ لیتری V6 با قدرت ۳۰۰ اسب بخار معرفی شد. گیربکس دستی از گزینه های اختیاری و استاندارد متوقف شد.

پورشه کاین نسل سوم (۲۰۱۹-اکنون)

پورشه کاین نسل سوم (2019-اکنون)

در سال ۲۰۱۹، نسل بعدی پورشه کاین با مدل ۹Y0 عرضه شد. بسیاری از به روز رسانی های فنی انجام شد که عملکرد و مانور پارک خودرو را افزایش داد.

نمای جلو دارای یک جلوپنجره با سه نوار عمودی است. ستون های D برای جلوه ای بهتر به کناره ها اضافه می شوند. در زیر سپر دو اگزوز مستطیلی پهن و کرومی در پیش بند قرار گرفته است. فاصله بین دو محور به ۱۱۴ اینچ افزایش یافته است.

در فضای داخلی، یک سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه نمایش لمسی Full HD 12.3 اینچی نصب شده است. دسته ابزار با دو نمایشگر ۷ اینچی برای ناوبری و سایر ویژگی ها اصلاح شده است.

پیشرانه به یک موتور ۳.۰ لیتری V6 توربوشارژ ارتقا یافت. همراه با گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک، قدرت به ۳۴۰ اسب بخار و گشتاور ۴۵۰ نیوتن متر افزایش یافته است. سیستم مدیریت کشش پورشه AWD برای به حداکثر رساندن قابلیت‌های خارج از جاده و کنترل جاده بهبود یافته است.

در سال ۲۰۱۸، نسخه E-Hybrid کاین پورشه معرفی شد. این خودرو مجهز به یک موتور ۳ لیتری توربوشارژ V6 است که ۳۴۰ اسب بخار قدرت دارد و پس از ترکیب با موتور الکتریکی ۱۳۶ اسب بخار قدرت را به ۴۶۲ اسب بخار می رساند. کل مجموعه با یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک جفت شده است .

همه اینها درباره تاریخچه پورشه کاین بود. از زمان راه اندازی این سری تا بهترین سال پورشه کاین، همه مدل ها کاربرد یک SUV را همراه با تجربه سواری راحت ارائه می دهند.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟