تاریخچه BMW X4

BMW X4 برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ نور را دید تا یک مدل و مظهر برجسته از نوآوری ها و فناوری های شرکت پیشرو آلمانی باشد و BMW X4 دومین خودرویی بود که توسط BMW از رده SAC یا همان SAC عرضه شد. معروف به BMW SAC کوپه برای فعالیت های ورزشی، پس از آن که قبلا X6 این مدل را روانه بازار کرده بود و این موضوع به BMX 4 متمایز و منحصر به فرد می بخشید، در حالی که داستان BMX 4 و X4 شامل نمی شود. فصل های زیادی به دلیل کار کوتاه خود که از سال ۲۰۱۴ شروع شده است. با این حال، شایسته است با توجه به آنچه که این خودرو در دو نسل از مشخصات، ویژگی ها، نوآوری ها، سبک و بسیار جذاب ارائه شده است، فهرست شود که در افزایش نام و کارایی خودروهای BMW تأثیر داشته است .در میان تولیدات خودرو در جهان و البته امارات متحده عربی از تاثیری که این خودرو بر تولید خود داشت جدا نبود. شاهد حضور واضح و مطلوب BMX4 در امارات نیز هستیم.

اجاره خودرو bmw x4

در این مقاله؛ ما به طور خلاصه در مورد تاریخچه BMX4 با توضیح مدل های BMX4 که در دو نسل عرضه شدند و به روز رسانی نسل دوم از سال ۲۰۱۴ تا به امروز توضیح خواهیم داد. اطلاعات مهم تر در مورد آن.

نسل ها و مدل های BMX 4 و برجسته ترین ویژگی های آن 

BMX 4 بر اساس طراحی بیرونی آن شبیه به خودروهای SUV یا SUV در رده خودروهای کوپه فعالیت های ورزشی طبقه بندی می شود و تغییراتی که در این قالب طراحی ایجاد می شود در خطوط دینامیکی و منحنی های عقب ساختار به نام Fastback نشان داده شده است. که شکل و طراحی خودروهای BMW را می سازد W x4 نیز به الگوی طراحی کوپه نزدیک است، در حالی که BMX 4 بیش از ۸ سال به کار خود ادامه می دهد. دو نسل از کلاس آن علاوه بر آپدیت نسل دوم آن منتشر شده است و در زیر به بررسی برجسته ترین ویژگی ها و ویژگی های این نسل از BMW x4 می پردازیم:

نسل اول BMW X4 (2014 – 2018)

تاریخچه BMW X4

اولین نسل از BMW X4 در یک نمایشگاه خودرو در سال ۲۰۱۴ عرضه شد، بنابراین به لیست نوآوری ها و نوآوری های ارائه شده توسط BMW در بخش تولید خودرو اضافه شد، زیرا این خودرو دارای تعدادی ویژگی بود که عناصر و مشخصات مختلف را پوشش می داد. طراحی بیرونی دقیق BMW X4 آیرودینامیک آن را افزایش داده استطراحی بیرونی BMW X4 در نسل اول خود با ظرافت و جذابیت شگفت انگیزی مشخص می شد که برجسته ترین آنها در سقف پایین با خطوط پویا و انحناهای بدنه منعکس شد. که ظاهر اسپرت، سرزنده و جذاب را در ظاهر آن افزایش داد و قسمت جلویی خودرو با لامپ هایی با طراحی قوی و سرکش و چراغ های مه شکن LED متمایز شد، در حالی که دهانه های تهویه بزرگ و نمادین جلوپنجره در BMW X4 واسطه جلو

به موازات آن؛ طراحی BMX 4 از داخل با بسیاری از ویژگی های لوکس و زیبایی مشخص می شد که در فضای جادار کابین، صندلی های لوکس و راحت قابل تنظیم، گرمایش و تهویه مطبوع و صفحه نمایش لمسی پیشرفته برای کنترل گزینه ها نمایان می شد. و ویژگی‌های همه جانبه موجود در سیستم اطلاعات سرگرمی و سایر کنترل‌ها ، داشبورد و سایر جزئیات برجسته، که همگی با طراحی زیبا و ظریف، نرمی و انعطاف‌پذیری که به افراد داخل چهارچرخ BMW X4 می‌دهد آغشته شده‌اند. رانندگی که فضای داخلی آن می تواند پنج نفر را در خود جای دهد.

این خودرو همچنین به مجموعه ای از فناوری ها و سیستم های پیشرفته مجهز بود که در خط مقدم آن سیستم چهار چرخ متحرک BMW xDrive، ویژگی های سیستم جامع BMW ConnectedDrive و سایر سیستم ها و فناوری های پیشرفته قرار دارد.

در مورد مهمترین عملکرد و مشخصات مکانیکی خودرو؛ ب ام و X4 در نسل اول خود عمدتاً بر سه نوع موتور متکی بود که اولین آنها ظرفیت ۲.۰ لیتر و قدرت ۱۸۴ اسب بخار داشت، در حالی که دومی دارای ظرفیت ۳.۰ لیتر و ظرفیت ۳۰۶ اسب بخار بود. سومین موتور در آن زمان یک موتور توربین با ظرفیت ۲.۰ لیتر بود که قدرت آن برابر با ۲۴۵ اسب بخار است و هر دوی این موتورها در نسل اول BMW X4 به یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک متصل بودند.

در اینجا اشاره شده است که BMW X4 از مدل اسپرت M را در چارچوب عرضه اولین نسل از کلاس BMW x4 . مدل M در میان مدل های BMX4 در قطعات پیشرفته BMW M پرفورمنس به بازار عرضه کرد.

نسل دوم BMW X4 (2018 – 2021)

نسل دوم مدل‌های BMX 4 با طراحی کاملاً جدیدی عرضه شد که شامل به‌روزرسانی‌هایی بود که آن را مدرن‌تر و مدرن‌تر از مدل‌های قبلی خود می‌کرد، از جمله جلوپنجره جلو با ظاهری سه‌بعدی و چراغ‌های عقب با الهام از BMW سری ۳ و مدل های سری بی ام و هشتم علاوه بر کاهش ارتفاع بی ام و X4 که تاثیر زیادی در افزایش کارایی خودرو در برخورد با سرعت های بالا داشت برجسته ترین به روز رسانی های طراحی داخلی در نسل دوم خودروهای BMW X4 بود. با بزرگ‌تر کردن و جادارتر کردن فضای کابین، از جمله امکان تا کردن صندلی‌های عقب برای به دست آوردن فضای ذخیره‌سازی بیشتر، که عمدتاً به ۵۲۵ لیتر می‌رسید، و این با توجه به ارتقای تمام عناصر داخلی و مدرن‌تر کردن آنها بود. پیچیده و درخشان بر روی آرم BMW به جای روش سنتی قبلی.

و از نظر عملکرد؛ مدل های BMX 4 در نسل دوم خود اساساً مجهز به: با دو نوع موتور چهار سیلندر، که اولی دارای ظرفیت ۲.۰ لیتر و ظرفیت ۱۸۴ اسب بخار بود، در حالی که دیگری با ظرفیت ۲.۰ لیتر عرضه شد، اما با یک توربوشارژر همراه بود که عملکرد آن را پشتیبانی می کند. تا بتواند قدرتی معادل ۲۵۲ اسب بخار تولید کند و علاوه بر آن؛ BMX4 همچنین در مدل M Performance با موتور ۳.۰ لیتری V6 با قدرت ۳۵۴ تا ۳۸۰ اسب بخار تولید شد.هر سه موتور در خودروهای نسل دوم BMW به گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک متصل شدند.X4.

بروزرسانی نسل دوم BMW X4 (2021)

این نسخه تغییر یافته از BMW x4 بدون معرفی آن به عنوان نسل جدید و سوم خودروهای BMW x4، بلکه نسخه بهبود یافته نسل دوم این خودرو، راه خود را به جهان باز کرد و این خودرو بر روی پلت فرمی ساخته شد که به آن معروف است. معماری خوشه ای (CLAR)، این همان پلت فرمی است که ساختارهای خودروهای BMW X5 و BMW X3 بر روی آن ساخته شده است و قسمت جلویی با طراحی جدید سپر متمایز شد و جلوپنجره نمادین در BMW X4 اصلاح شده تا به جای جدا شدن در دو جعبه، توسط یک قاب قاب شود.همچنین چراغ های جلوی قبلی با لامپ های LED تطبیقی ​​ماتریس جدید جایگزین شدند و لامپ های LED عقب شاهد تغییرات جزئی در طراحی خود بودند که باعث شد باریک تر و مدرن تر به نظر برسند. .

سیستم اطلاعات سرگرمی جدید در این نسخه ارتقا یافته BMW X4 هم ویژگی های اپل کارپلی و برنامه های اندروید اتو و هم ویژگی های سیستم کنترل الکترونیکی آب و هوا در سه منطقه را شامل می شود. این امر راحتی سرنشینان را در صندلی های عقب نیز تضمین می کند و سیستم اطلاعات سرگرمی توسعه یافته شامل بسیاری از ویژگی ها و ویژگی های شگفت انگیز و شگفت انگیز دیگر است.

گنجاندن یک موتور هیبریدی ملایم برای BMX 4 در میان تغییراتی که از این نسخه برای آن ایجاد شد، قابل توجه بود. در حالی که مشخصات مکانیکی موتور جدید مشابه موتور قبلی بود. با این حال، عملکرد موتور الکتریکی ۴۸ ولتی را نیز شامل می‌شود که BMW X4 را بر اساس تبدیل شدن به یک خودروی هیبریدی با موتوری که بر روی سوخت یا برق کار می‌کند، وارد دوره جدیدی از توسعه کرد. همچنین در اینجا لازم به ذکر است که ویژگی‌های که در این اصلاح اضافه شده اند شامل می شوند. هم انتخابگر دنده جدید و هم دستگیره چرخشی BMW iDrive در BMW x4.

با این کار در این مقاله برای شما قرار داده ایم؛ اطلاعات کافی و جامع در مورد BMX4، از جمله مروری بر مهمترین ایستگاه های تاریخ BMX4، و گزارشی از نسل های خودروهای BMW x4، برجسته ترین ویژگی ها و ویژگی ها، علاوه بر اطلاعات مهم دیگر در مورد مدل های BMX4 .

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟