عجیب ترین قوانین مربوط به خودرو در سراسر جهان

سازگاری در یک کشور جدید زمان می برد. همه چیز ممکن است کاملاً با آنچه در کشور مادری خود به آن عادت کرده اید متفاوت باشد. علاوه بر این، هر کشوری مجموعه قوانین خاص خود را دارد که هر شهروند و بازدیدکننده باید از آنها پیروی کند. یکی از تنظیمات اصلی که باید انجام دهید، یادگیری قوانین رانندگی است.

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر ماشین های اجاره ای شرکت آلفا تیم را مشاده کنید.

اجاره خودرو

رفت و آمد یک کار معمولی است و بسیاری از مردم ترجیح می دهند با وسایل نقلیه خود رانندگی کنند. در حالی که اکثر قوانین مانند محدودیت در رانندگی تحت تأثیر الکل یا استفاده از تلفن و غیره ثابت هستند، ممکن است قوانین عجیب و غریبی نیز وجود داشته باشد. ما لیستی از قوانین عجیب و غریب اتومبیل در سراسر جهان را گردآوری کرده ایم که ممکن است از آنها بی اطلاع باشید.

رعایت قوانین رانندگی

قوانین رانندگی توسط مقامات برای اطمینان از جریان روان و ایمن ترافیک تعیین می شود. قوانین خودرو به طور کلی در سرتاسر جهان یکسان است، اما چند کشور قوانین اضافی دارند. به عنوان مثال، قوانین رانندگی در امارات متحده عربی ممکن است تا حدی با یک کشور اروپایی متفاوت باشد.

شرایط آب و هوایی و آب و هوایی، سنت های یک کشور و غیره همگی می توانند به قوانین تعیین شده توسط دولت کمک کنند. در هر صورت، رعایت قوانین ضروری است. عدم رعایت این موارد می تواند جریمه های سنگین و در برخی موارد حبس را به دنبال داشته باشد.

قوانین عجیب خودرو در سراسر جهان

بسیاری از قوانین خودرو مانند رانندگی در لاین سریع یا در بزرگراه بسیار ساده تفسیر می شوند. از سوی دیگر، برخی از قوانین عجیب و غریب اتومبیل ممکن است اولین باری باشد که در مورد آنها می شنوید. بیایید برخی از عجیب ترین قوانین رانندگی در سراسر جهان را مرور کنیم:

مانیل – محدودیت‌های رانندگی بر اساس آخرین رقم پلاک‌ها

پایتخت فیلیپین، مانیل، قانونی به نام «کدینگ رنگ» دارد. قانون کدگذاری رنگ ربطی به رنگ خودرو ندارد . بلکه بر اساس آخرین رقم پلاک خودرو است. اگر شماره خودروی شما به ۱ یا ۲ ختم شود، اجازه نخواهید داشت خودروی خود را در ساعات ۷:۰۰ صبح تا ۷:۰۰ بعدازظهر روزهای دوشنبه در جاده های خاصی ببرید.

به همین ترتیب، وسایل نقلیه با پلاک های ۳ یا ۴ در روزهای سه شنبه و غیره محدود می شوند. با این حال تعطیلات آخر هفته عاری از محدودیت هستند. ابتکار عمل برای مبارزه با شرایط ترافیکی سنگین در شهر انجام شده است.

آلمان – جریمه برای تمام شدن بنزین در اتوبان

بزرگراه های مختلف به دلیل ساختارهای پیشرفته خود مانند بزرگراه های اصلی امارات معروف هستند . در حالی که برخی از بزرگراه ها به ساختارهای خود معروف هستند، اتوبان، سیستم بزرگراهی در آلمان، به دلیل یکی از قوانین عجیب و غریب خودرو نیز شناخته شده است.

تقریباً نیمی از سیستم بزرگراهی بدون محدودیت است و رانندگان می توانند با هر سرعتی حرکت کنند، اما یک وسیله نقلیه ساکن می تواند باعث ایجاد مشکل شود. توقف وسیله نقلیه شما غیرقانونی است مگر اینکه یک وضعیت اضطراری واقعی وجود داشته باشد. تمام شدن بنزین به جای اضطراری، سهل انگاری راننده محسوب می شود. ضمناً این عمل جریمه نقدی نیز دارد.

نیجر – قبل از اینکه ۲۳ ساله شوید، رانندگی نکنید

اکثر کشورها حداقل سن رانندگی را ۱۸ سال نگه داشته اند. به عنوان مثال، برای دریافت گواهینامه رانندگی در دبی ، ابوظبی و سایر شهرهای امارات باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید . با این حال، در نیجر، کشوری در غرب آفریقا، رانندگی برای افراد زیر ۲۳ سال غیرقانونی است. این قانون همچنین نیجر را به مکانی با بالاترین سن قانونی رانندگی تبدیل می کند.

قبرس – هر دو دست را روی فرمان نگه دارید

خوردن و آشامیدن در حین رانندگی در چندین کشور جریمه نقدی دارد. در قبرس، کشوری در خاورمیانه، نگه داشتن هر دو دست همیشه روی فرمان الزامی است. همچنین خوردن و آشامیدن (حتی آب) در حین رانندگی ممنوع است. خلاف این قانون در قبرس جریمه نقدی دارد.

صربستان – بدون سرنشینان جلو مست

رانندگی در حالت مستی شاید یکی از بزرگترین علل تصادفات باشد. همچنین در اکثر کشورها ممنوع است. با این حال، صربستان یک قدم به جلو می رود زیرا این کشور مسافران مست را در صندلی جلو ممنوع می کند. این یکی از قوانین عجیب و غریب اتومبیل است، زیرا معمولاً رانندگان در اکثر کشورها باید هنگام رانندگی هوشیار باشند.

سرنشینان مست می توانند باعث حواس پرتی رانندگان و نتیجه نهایی تصادف شوند. گام برداشته می شود تا از چنین حوادث ناگواری در جاده جلوگیری شود.

پرتغال – دستگاه های خودپرداز قابل حمل در اتومبیل های گشتی

جریمه های رانندگی همیشه در محل پرداخت نمی شود. حتی برخی از شهرها آرامشی مانند تخفیف جریمه های رانندگی در ابوظبی و سایر شهرهای امارات ارائه می دهند. با این حال، بسیاری از خودروهای گشت در پرتغال دارای دستگاه های خودپرداز قابل حمل هستند. افرادی که جریمه می شوند می توانند از دستگاه های خودپرداز استفاده کرده و جریمه را از قبل پرداخت کنند.

اتریش – بوق نزنید

عدم بوق زدن در اتریش نیز جزو قوانین عجیب رانندگی در سراسر جهان است. بوق زدن در پایتخت شهر وین ممنوع است. علاوه بر این، قانون عدم بوق زدن در مکان‌های نزدیک بیمارستان نیز اعمال می‌شود.

آلاباما – با چشم بند رانندگی نکنید

این یکی از قوانین غیرعادی رانندگی در سراسر جهان است. در آلاباما، ایالات متحده، شما مجاز به رانندگی با چشم بسته نیستید. برخی از علاقه مندان فراتر از محدودیت ها را انتخاب می کنند و قانون به مردم کمک می کند تا در تصادفات درگیر نشوند.

ایتالیا – چراغ های جلو را همیشه روشن نگه دارید

در ایتالیا، همیشه روشن نگه داشتن چراغ های جلو الزامی است. چه بیرون هوا آفتابی باشد و چه در هر زمانی از روز، چراغ های جلو باید روشن باشند. این قانون برای ارتقای دید و ایمنی جاده تنظیم شده است. هر نوع چراغ جلویی که انتخاب می کنید، هنگام رانندگی در ایتالیا آن را روشن کنید.

به غیر از اینها، برخی از قوانین عجیب و غریب خودرو لغو شده است. به عنوان مثال، قانون ۵۰ کیلوگرم سیب زمینی در غرب استرالیا. افرادی که عضو شرکت سیب زمینی کشور بودند تنها افرادی بودند که مجاز به حمل بیش از ۵۰ کیلوگرم سیب زمینی بودند.

اینها برخی از قوانین عجیب خودرو در سراسر جهان بود. هر کشوری مجموعه ای از قوانین دارد که برای ترویج رانندگی ایمن و سالم تنظیم شده است. برای جلوگیری از هرگونه تعارض با قانون باید قوانین را رعایت کرد. علاوه بر این، سوالات متداول قوانین و مقررات رانندگی امارات متحده عربی را بررسی کنید تا به تمام سوالات مرتبط با ترافیک پاسخ دهید.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟