چگونه ماشین را قبل از اجاره چک کنیم؟

اجاره خودرو در ایران نه تنها در بین خارجی ها، که برای آنها یک سرویس کاملا متداول است، بلکه در بین شهروندان ما نیز که از تمام مزایای این خدمات قدردانی کرده اند بسیار محبوب شده است. اجاره خودرو جالب برای دوستداران سفر که ماشین شخصی خود را ندارند، تاجرانی که می خواهند شرکای تجاری خود را در فرودگاه ملاقات کنند یا به ناوگان وسایل نقلیه تجاری نیاز دارند، اما هنوز سرمایه کافی برای خرید آن ندارند و بسیاری دیگر، اعم از افراد و افراد دیگر. اشخاص حقوقی.

شرکت اجاره نارسکار کلیه امور نگهداری خودرو، بیمه به موقع آن و جبران خسارت در صورت بروز حادثه را بر عهده دارد. کافی است مستاجر مدل خودروی مناسبی را انتخاب کند و برای هر دوره ای قرارداد ببندد و مبلغی را که از قبل برای استفاده از آن توافق شده است بپردازد.

اما قبل از اینکه وسیله نقلیه را در اختیار داشته باشید، باید آن را به دقت از نظر نقص، آسیب های مختلف، لکه ها و سایر عیوب بررسی کنید که شرکت اجاره کننده ممکن است در هنگام تحویل خودرو، جبران خسارت را مطالبه کند. تمامی این ایرادات باید در قبض قبول و انتقال قید شود تا متعاقباً ادعایی نسبت به مشتری نداشته باشد.

مناطق مورد توجه ویژه

شرکت‌های مسئول ارائه‌دهنده خدمات کرایه خودرو ، به خود اجازه نمی‌دهند خودروهایی را در شرایط معیوب به مشتریان ارائه دهند. چنین خودروهای اجاره ای دارای وسایل نقلیه هستند، حتی اگر جدید نباشند، اما با مسافت پیموده شده، قابل سرویس، تمیز و با باک سوخت پر باشند. اما حتی با شرکت های قابل اعتماد، نباید هوشیاری خود را از دست بدهید، و حتی بیشتر از آن با شرکت هایی که نمی توانید درباره آنها پرس و جو کنید یا برای اولین بار با آنها کار می کنید. تا زمانی که ماشینی را که قصد اجاره آن را دارید به طور کامل بررسی نکرده اید، هرگز پارکینگ را ترک نکنید.

حتماً در نور مناسب بررسی کنید تا حتی کوچکترین ایرادات را متوجه شوید. باور کنید اگر قبل از کرایه ماشین آنها را ندیدید، مطمئناً در هنگام بازگشت خودرو مورد توجه نماینده سازمان اجاره خودرو قرار می گیرند.

به چندین قسمت در خودرو توجه ویژه ای داشته باشید:

  • بدنه، شیشه، آینه. این عناصر وسیله نقلیه را می توان در طی یک بازرسی خارجی به دقت بررسی کرد.
  • سالن بازرسی خودرو از داخل ضروری است.
  • تجهیزات. برای بررسی محتویات صندوق عقب تنبلی نکنید، خودرو باید تمام ابزار و موجودی لازم برای تعمیرات سریع در جاده و کمک های اولیه را داشته باشد.

در صورت مفقود شدن چیزی در خودرو یا یافتن ایرادات لازم است به مدیر آژانس اجاره اطلاع دهید. در این صورت اقلام مفقود مجموعه کامل باید فوراً ارائه شود و اطلاعات نواقص در قالب اصلاحات قرارداد درج شود و یا در گواهی قبولی ثبت شود. اگر تمام کاستی ها مستند باشد، می توانید مطمئن باشید که پس از بازگرداندن دستگاه، هیچ اختلافی بین مشتری و شرکت وجود نخواهد داشت. اگر به نظر مشتری، ایرادات کشف شده بر کیفیت استفاده از خدمات تأثیر بگذارد، ممکن است نیاز به خودروی جایگزین داشته باشد.

نه تنها بازرسی بصری خودرو، بلکه بررسی عملکرد آن نیز مهم است. برای این کار می توانید از مدیر اجاره خودرو بخواهید موتور را روشن کند. باید پایدار و روان کار کند.

معاینه خارجی

در طول بازرسی خارجی، مستاجر باید بدنه را از نظر تراشه، خراش و فرورفتگی بررسی کند. ایرادات مشابهی را می توان در پنجره ها، آینه ها و چراغ های جلو نیز مشاهده کرد. بدیهی است که اجاره خودرو با سرعت رعد و برق قادر به رفع این گونه کاستی ها نخواهد بود، بنابراین در صورتی که در وهله اول قابلیت ارائه خودرو باشد، در صورت بروز چنین عیوبی می توانید درخواست تعویض خودرو را نمایید. اگر ظاهر در اولویت نیست، ثبت وجود هر گونه نقص در بدنه و عناصر شیشه ای قبل از اجاره خودرو مهم است.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟