۷ دانستنی جالب در مورد پورشه

پورشه، یک خودروساز قدرتمند که مسئولیت تولید چندین خودروی نمادین را بر عهده دارد، در سال ۱۹۳۱ ساخته شد. در حالی که خود را به عنوان یکی از شناخته شده ترین برندها معرفی کرده است، حقایق جالب بسیاری وجود دارد که ممکن است درباره آن ندانید. با این حال، در این وبلاگ، تمام نکات جالبی را که هر عاشق پورشه باید در مورد آن بداند، به اشتراک خواهیم گذاشت.

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به خودرو های اجاره ای شرکت آلفا تیم دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو پورشه

1. اولین ماشین الکتریکی توسط فردیناند پورشه تولید شد

وقتی به خودروهای دوستدار محیط زیست فکر می کنید، ممکن است یک پورشه به ذهنتان نرسد. اما سازنده خودرو خیلی زود درگیر این موضوع بود. در واقع، فردیناند پورشه اولین خودروی الکتریکی را در سال ۱۹۸۹ طراحی کرد و نام آن را خودروی الکتریکی Egger-Lohner گذاشت. این مدل به اختصار C-2 Phaeton یا P1 نیز شناخته می شد.

فردیناند پورشه برای لودویگ لوهنر، مالک شرکت خودروسازی پدرش یاکوب لوهنر کار می کرد. طراح “P1” را که مخفف شماره ۱ پورشه است بر روی تمام قسمت های مهم خودرو حک کرده است.

۲. پورشه اولین هیبرید را طراحی کرد

بعدها، پورشه اولین خودروی هیبریدی را طراحی کرد و نام آن را Lohner-Porsche Mixte Hybrid گذاشت. این هیبریدی به جای باتری از یک موتور احتراقی بین المللی دایملر بهره می برد. از دو موتور بنزینی برای تامین انرژی یک ژنراتور استفاده شد که در نتیجه یک منبع برق برای به حرکت درآوردن چرخ های جلو تولید می کرد. این نمونه اولیه توسط پورشه و لوهنر در سال ۱۹۰۰ در نمایشگاه جهانی پاریس به نمایش گذاشته شد.

۳. فردیناند پورشه همچنین یک فولکس واگن بیتل طراحی کرد

در میان دیگر حقایق جالب خودروی پورشه، این مورد کمتر شناخته شده است. بنیانگذار پورشه، فردیناند، به خاطر ایجاد نشانی در چندین خودروساز آلمانی شهرت داشت. او به فولکس واگن در ساخت خودروی نمادین بیتل کمک کرد.

در سال ۱۹۳۸، هیتلر از فردیناند درخواست کرد تا یک ماشین برای مردم بسازد (فولکس واگن به معنای “ماشین مردم” است). فردیناند با پسرش فری در ویلای خود در اشتوتگارت کار می کرد، جایی که آنها طرح افسانه ای بیتل را که امروز می شناسیم، ارائه کردند.

۴. پورشه ۹۱۱ افسانه ای در ابتدا ۹۰۱ نام داشت

پورشه ۹۱۱ یک خودروی اسپورت افسانه ای است که برنده های زیادی تحت نام خود دارد. در سال ۱۹۶۳، زمانی که پورشه ۹۱۱ محبوب در ابتدا توسعه یافت، نام آن را “۹۰۱” گذاشت، اما پورشه آن را به ۹۱۱ تغییر نام داد، زیرا یک پژو اتوماتیک فرانسوی گفت که مدل‌ها را با “رقم صفر” علامت تجاری گذاشته است.

پورشه ۹۱۱ از زمان آغاز به کار خود از سایر خودروها متمایز بود. از موتوری که در پشت محور عقب قرار داشت و شکل نمادینی داشت، ۹۱۱ با هر خودروی دیگری در جاده تفاوت داشت و نقش مهمی در ساخت برند امروزی پورشه داشت. پورشه ۹۱۱ افسانه ای ترکیبی از اسپرت، کاربردی، لذت رانندگی، نوآوری و سنت است.

۵. پورشه ۹۱۱ تقریباً وجود نداشت

5. پورشه 911 تقریباً وجود نداشت

اگر از آنها در مورد پورشه بپرسید، حتی یک غیر از علاقه مندان به اتومبیل نیز در مورد یک ۹۱۱ می دانند. از زمان عرضه در سال ۱۹۶۴، این خودروی اسپورت استثنایی توجه عموم را به خود جلب کرد. با این حال، یک واقعیت کمتر شناخته شده در مورد پورشه این است که تولید کننده خودرو تقریباً تولید خودروی پرچمدار خود را در اواخر دهه ۷۰ متوقف کرد.

در آن زمان، ارنست فورمن، مدیرعامل این خودرو فکر می‌کرد که این خودرو نمی‌تواند نوآورانه‌تر شود و می‌خواست بیشتر روی مدل ۹۲۸ که قرار بود در سال ۱۹۷۸ عرضه شود، تمرکز کند.

با این حال، مدل ۹۲۸ موتور جلو در بین متخصصان پورشه محبوبیت پیدا نکرد و منجر به فروش ضعیف شد. با این وجود، ۹۱۱ همچنان در بین وسایل نقلیه خود برجسته بود و این تا به امروز صادق است.

۶. تراکتورهای ساخت پورشه

همه ما می دانیم که لامبورگینی به ماشین آلات کشاورزی معروف بود، اما آیا می دانستید پورشه تراکتور می ساخت؟ این غول خودروسازی در دهه های ۱۹۵۰ و ۶۰ بیش از ۱۲۵۰۰۰ تراکتور تولید کرد. یک بار حتی کابین هواپیما و لیفتراک طراحی کردند.

در اوایل دهه ۱۹۶۰، پورشه ۳۶۵ موفقیت تجاری قابل ستایشی را تجربه کرد. این فرآیند شهرت سازی بیش از یک دهه آغاز شد. بنابراین، پورشه شهرت مثبتی برای ساخت خودروهای باکیفیت و با کارایی بالا داشت که قبل از تولید ۹۱۱، در مسیر مسابقه و خارج از آن به خوبی کار می‌کردند. در آن زمان پورشه ۳۵۶ ۷۶۳۱۳ خودرو فروخت و در اروپا و آمریکا بسیار محبوب بود. خودروی اسپرت ۳۶۵ پورشه به پیروزی و محبوبیت در ورزش موتوری کمک کرد.

لیستی از موارد جالب دیگر درمورد پورشه

اولین خودروی جاده ای اسپرت تولید شده توسط پورشه!

اگرچه پورشه ۳۵۶ به عنوان یک خودروی موتور عقب شناخته می شود، اما گفته می شود که اولین نمونه از مدل ۳۵۶ در ابتدا به عنوان یک خودروی موتور وسط طراحی شده است.

محل تولید حیرت انگیز مدل های ۳۵۶ کجا بود؟

آیا می دانستید که تمام ۳۵۶ مدل به مدت ۲ سال در کارخانه چوب بری در Gmund اتریش تولید شدند؟ در این خودروها به جای بدنه فولادی از مواد آلومینیومی استفاده شده است. این ۳۵۶ ها به گونه ای طراحی شده اند که از نظر وزنی بسیار سبک تر از آنهایی که بعداً تولید شدند.

پورشه توسط پلیس هلند چه بود؟

آیا می دانستید پلیس هلند از پورشه ۳۵۶ استفاده می کند؟ از جمله شایعاتی که شنیدیم یکی از این خودروها که پس از آن به طور رسمی متوقف شد، در گاراژ جری ساینفلد بوده است!

مدل باورنکردنی پورشه ۹۱۷!

حداکثر سرعت پورشه ۹۱۷ با بیش از ۱۱۰۰ اسب بخار قدرت به بیش از ۳۸۶ کیلومتر در ساعت می رسد. به گفته برخی، این وسیله نقلیه این ظرفیت را دارد که از تمام خودروهای مسابقه ای که در حال حاضر تولید می شوند، پیشی بگیرد.

۲۵ ۹۱۷ مدل اول چگونه تولید شد؟

مدل باورنکردنی پورشه 917!

پورشه با درک این موضوع که خودروهای ۱۶ سیلندر نمی توانند به موقع تولید شوند، تصمیم گرفت تا با جمع آوری همه افراد شاغل در شرکت، از جمله منشی ها، خودرو را تمام کند. به همین دلیل است که پورشه ۹۱۷ به عنوان «خودروهای منشی» نیز شناخته می شود.

تراکتور برند پورشه

چه می شود اگر بگوییم پورشه سابقه تراکتورهایی دارد که از لامبورگینی چشمگیرتر است؟ بله، این شرکت حتی تراکتورهای بنزینی را به طور خاص برای تولیدکنندگان قهوه طراحی کرده است. دلیل اصلی این ویژگی این است که دود گازوئیل به محصولات آسیب می رساند.

لیفتراک برند پورشه

بله، پورشه که تعدادی از بهترین لیفتراک های جهان را امضا کرده است، توانسته در این بخش نیز جای خود را به جای بگذارد.

پورشه ۹۵۹

پورشه ۹۵۹ با سرعتی در حدود ۳۲۰ کیلومتر در ساعت یکی از پیشرفته ترین خودروهای زمان خود است. این وسیله نقلیه چهار چرخ محرک جای خود را در میان خودروهای افسانه ای دهه ۱۹۸۰ ثبت کرده است.

ارتباط هارلی دیویدسون و پورشه چیست؟

برخی از قطعات به کار رفته در موتورسیکلت های خارق العاده هارلی دیویدسون ساخت پورشه است. مثلا؛ موتور ۶۰ درجه با دوربین دوگانه مورد استفاده در هارلی وی راد دارای امضای پورشه است.

آیا طراحی فردیناند پورشه در سال ۱۸۹۹ را می شناسید؟

موسس این شرکت، فردیناند پورشه، نامی شد که اولین خودروی الکتریکی هیبریدی را با “Semper Vivus” که در سال ۱۸۹۹ طراحی کرد، طراحی کرد.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟