خودروی هیبریدی چیست؟ مزایای آن چیست؟

هیبرید ، در لغت به معنای استفاده از دو منبع تغذیه مختلف در کنار هم است. این دو منبع تغذیه متفاوت در خودروها هستند. بنزین و برق.

تاریخچه خودروهای هیبریدی

اگرچه امروزه خودروهای هیبریدی به تازگی گسترش یافته اند. این یک نوع موتور با سابقه بسیار قدیمی است. فردیناند پورشه اولین خودروی هیبریدی را در ۲۷ سالگی ساخت. پورشه با انجام کار خود با لودویگ لوهنر، سازنده فایتون، یک موتور ۴ سیلندر دایملر را با افزودن یک ژنراتور و یک باتری نامگذاری کرد و آن را Mixte-Wagen نامید. پس از این، برخی از تولیدکنندگان به این وسایل نقلیه روی آوردند، بنابراین وسایل نقلیه با موتور الکتریکی بسیار رایج شدند. همانطور که فکر می کنیم قیمت بالای خودروهای هیبریدی به معنای جدید بودن موتورها نیست. تولید انبوه و فروش طولانی مدت موتورهای احتراق داخلی و خودروهای بنزینی باعث رکود فروش خودروهای هیبریدی و برقی شده است. ۲۰.

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای هیبریدی دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو هیبریدی

موتورهای هیبریدی تولید شده در تکنولوژی امروزی به ۴ تقسیم می شوند.

کلاس Micro Hybrid: مدل هیبریدی با ساده ترین فناوری در بین خودروها است. این سیستم هنگام ترمز خودرو در ترافیک موتور بنزینی را به طور خودکار خاموش می کند و مصرف بنزین را کاهش می دهد.

کلاس هیبریدی ملایم: موتور بنزینی را به طور خودکار خاموش می کند و مصرف بنزین را کاهش می دهد. موتور الکتریکی در سیستم کلاس هیبریدی ملایم ساختاری دارد که از موتور بنزینی پشتیبانی می کند.

کلاس هیبریدی کامل: سیستمی با موتور الکتریکی است که ویژگی رانندگی را به کلاس هیبریدی ملایم اضافه کرده است.

کلاس Hybrid Plug-in: تمام ویژگی های کلاس هیبریدی دیگر را دارد. برخلاف آنها، دارای یک ویژگی پلاگین است که می تواند از کانال های خارجی شارژ شود.

فناوری ترکیبی

هنگامی که وسیله نقلیه در حال برخاستن است
هنگامی که وسیله نقلیه در حال استارت زدن یا با سرعت کم است، از موتور الکتریکی استفاده می کند.
در حالی که وسیله نقلیه در حال رانندگی است
در شرایطی که هنگام حرکت وسیله نقلیه به قدرت بیشتری نیاز دارید، موتور بنزینی و موتور الکتریکی با هم کار می کنند تا عملکرد را به حداکثر برسانند.
وقتی سرعت خودرو کاهش می یابد،
هر بار که سرعت خودرو خود را کم می کنید و ترمز می زنید، باتری هیبریدی به طور خودکار شارژ می شود.
در حالی که خودرو در حال توقف است
وقتی خودرو را متوقف می کنید، موتور برقی و بنزینی به طور خودکار متوقف می شوند. به این ترتیب وقتی در ترافیک سنگین هستید در مصرف سوخت صرفه جویی می شود.

 

یک خودروی هیبریدی چگونه کار می کند؟

هدف خودروهای هیبریدی ارائه حداکثر مصرف سوخت در خودروهای موتور بنزینی است، در مواردی که خودرو هنگام رانندگی در ترافیک یا هنگام استارت زدن خودرو، سرعت خود را کاهش می دهد. خودروهای هیبریدی بر خلاف موتورهای بنزینی معمولی نیازی به موتور بزرگ ندارند، زیرا با موتور الکتریکی کار می کنند. در این حالت، از آنجایی که خودرو سبک تر است، عملکرد بالایی از خود نشان می دهد و مصرف سوخت کم تضمین می شود.

تفاوت خودروهای هیبریدی با سایر خودروها چیست؟

به لطف موتور هیبریدی، انرژی الکتریکی بسیار کارآمدتر استفاده می شود. مشخص شده است که بین ۴۰ تا ۵۰ درصد کارآمدتر از موتورهای بنزینی کار می کند. با حمایت از حفاظت از محیط زیست مناسب تر عمل می کند. مهم ترین ویژگی که خودروی هیبریدی را از سایر خودروها متمایز می کند این است که با فشردن ترمز بدون نیاز به آداپتور اضافی، خود را شارژ می کند.

تفاوت بین خودروی هیبریدی و خودروی الکتریکی چیست؟

خودروهای هیبریدی را نباید با خودروهای برقی اشتباه گرفت. هر دو از موتورهای الکتریکی استفاده می کنند. با این حال، خودروهای الکتریکی فقط از موتورهای الکتریکی استفاده می کنند، در حالی که خودروهای هیبریدی از موتور بنزینی و موتور الکتریکی با هم استفاده می کنند.

مزایا و معایب خودروهای هیبریدی چیست؟

مزایای

آنها موتورهای سازگار با محیط زیست هستند، آنها از نظر مالی مفید هستند، آنها از حمایت دولت برخوردار هستند. وابستگی کمتری به سوخت های فسیلی (مانند SCT – MTV) ایجاد می کند. به این ترتیب انتظار می رود در کاهش قیمت نفت تاثیر داشته باشد، از نظر مصرف سوخت کاملا مقرون به صرفه است، خودروهای هیبریدی از مواد سبکتر برای صرف انرژی کمتر تولید می شوند. آنها ارزش خود را در بازار دست دوم حفظ می کنند .

معایب

نسبت به سایر خودروها قدرت کمتری دارند. بنابراین در شهر بیشتر ترجیح داده می شوند. آنها با فناوری فعلی کارآمد نیستند. قیمت آنها نسبت به سایر خودروها کمی بیشتر است.هزینه تعمیر و نگهداری از موتورهای بنزینی بیشتر است.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟