مزایا و معایب ماشین های شاسی بلند

وسیله نقلیه کاربردی اسپرت (SUV) خودرویی بزرگتر و جادارتر در مقایسه با خودروهای معمولی مثل سدان است که به دلیل عملکرد خارج از جاده و قدرت موتور که اغلب برای یدک‌کشیدن سایر وسایل نقلیه سنگین استفاده می‌شود، شناخته می‌شود. SUV ها به طور گسترده در اجاره خودرو در ایران در دسترس هستند. اگر می خواهید در ایران ماشین کرایه کنید و به یک رانندگی مجلل بروید، اجاره یک SUV از آلفا تیم گزینه عالی است. با این حال، مزایا و معایب زیر باید در نظر گرفته شود. در ادامه این مطلب”مزایا و معایب ماشین های شاسی بلند” همراه ما باشید.

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های شاسی بلند اجاره ای دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو شاسی بلند در تهران

مزایای داشتن شاسی بلند

فضای ذخیره سازی عالی

شاسی‌بلندها به دلیل بزرگ‌تر شدن فاصله بین دو محور، جادارتر از خودروها هستند. بسته به پلتفرم/پیکربندی، آنها می توانند پنج، شش، هفت و حتی هشت نفر را در خود جای دهند، که برای خانواده ها، به خصوص مدل های فول سایز، مناسب است. علاوه بر فضای اضافی در کابین، وسایل نقلیه کاربردی اسپرت نیز فضای ذخیره سازی فوق العاده ای را ارائه می دهند. می توانید وسایل بزرگی را که ممکن است برای استفاده روزمره به آن نیاز داشته باشید، حمل کنید، مانند وسایل ورزشی، وسایل انبار، کیف و چمدان و غیره.

ایمنی

SUV ها به دلیل اینکه یکی از سخت ترین وسایل نقلیه مسافربری موجود در بازار هستند، شناخته شده اند. آنها بزرگتر و عریض تر از سایر انواع وسایل نقلیه سواری هستند و به دلیل چرخ های بلندتر از مزیت ارتفاع نیز برخوردار هستند. نشستن در موقعیت بالاتر نسبت به خودروهای معمولی دید بهتری از جاده به شما می دهد. حتی اگر به گلگیر یا تصادف برخورد کنید، احتمال زنده ماندن شما بیشتر است.

مانور و هندلینگ

یک SUV که به دلیل مانورپذیری عالی خود مشهور است، اگر اغلب در شرایط نامطلوب مانند باران یا برف رانندگی می کنید، گزینه بسیار خوبی است. ساختار قوی، مستحکم و چهار چرخ محرک این وسیله نقلیه به جلوگیری از لغزش و لغزش کمک می کند و به شما امکان می دهد بر روی زمین های ناهموار و ناهموار به راحتی مانور دهید. البته هندلینگ عالی در جاده‌های معمولی نیز ارائه می‌کند، به لطف حالت‌های مختلف درایو، که به خودرو اجازه می‌دهد پاسخ دریچه گاز، سفتی تعلیق، احساس فرمان و کنترل کشش را تنظیم کند.

تطبیق پذیری

SUV ها نه تنها برای فتح زمین های چالش برانگیز ساخته شده اند، بلکه برای حمل تریلر، قایق و انواع ابزار و وسایل نقلیه دیگر نیز بسیار مفید هستند. اگر به رانندگی بر روی سطوح آسفالت یا سنگ ریزه علاقه دارید، یک SUV قدرتمند بهترین گزینه است.

گرفتن و دست زدن

این خودروی چهار چرخ متحرک در شرایط مرطوب و نرم عالی است. زمین هم ناهموار یا ناهموار نیست. در اصل، می تواند شما را به هر جایی که می خواهید ببرد.

یک نمای کامل در پیش است

به دلیل موقعیت صندلی بالاتر، دید بهتری از جاده خواهید داشت و به شما امکان می دهد از خطراتی مانند چاله ها یا اجسام افتاده در جاده جلوگیری کنید. همچنین می‌توانید خودروهای کوچک‌تر و جلوتر از خود را در ترافیک سنگین ببینید و برای پیدا کردن جای پارک در یک مکان شلوغ راحت‌تر خواهید بود.

به طور کلی، مزیت اصلی داشتن یک SUV نسبت به یک سدان، فضای اضافی و ارتفاع آن است.

عیب داشتن شاسی بلند

محبوبیت SUV ها افزایش یافته است. رانندگان از قابلیت های خارج از جاده و توانایی حمل و نقل تعداد زیادی مسافر و وسایل قدردانی می کنند. با این حال، آنها دارای تعدادی اشکال هستند که باید قبل از خرید یک وسیله نقلیه ورزشی مورد توجه قرار گیرند.

قیمت 

به طور کلی، هر چه ماشین بزرگتر باشد، قیمت آن بالاتر است. و این تازه شروع است.

هزینه قطعات

علاوه بر هزینه بیشتر قطعات خودرو، وزن اضافی SUVها فشار بیشتری بر لاستیک ها و ترمزهای آنها وارد می کند. این منجر به ساییدگی و پارگی سریع‌تر می‌شود، به این معنی که باید قطعات را به دفعات بیشتری تعویض کنید.

هزینه های سوخت بیشتر

از آنجایی که SUV ها بزرگ هستند و موتور سنگینی نیز دارند، برای حرکت به سوخت بیشتری نیاز دارند. با توجه به قیمت بالای سوخت در جهان در حال حاضر، داشتن و رانندگی یک SUV غیراقتصادی است. یک SUV هیبریدی یا تمام الکتریکی یک گزینه است، اما خرید آن بسیار گران است.

خطر واژگونی

خودروهای SUV در بالای سطح زمین قرار دارند و حتی با وجود اندازه و وزن بزرگ خود، خودروهای کاربردی امروزی بسیار سریع هستند. این ترکیب باعث می شود آنها در اطراف پیچ ها در سرعت های بالا خطرناک باشند.

وزن و حجم

رانندگی با یک SUV در شهر ممکن است دشوار باشد. مگر اینکه هر روز پنج تا هشت مسافر را جابجا کنید، تمام این حجم هدر دادن فضا است.

انتشارات

یک SUV نسبت به خودروهای کوچکتر سوخت بیشتری مصرف می کند، به این معنی که دودهای مضر بیشتری منتشر می کند.

این باعث می‌شود شما متعجب شوید که آیا مزایای یک SUV واقعاً از معایب آن بیشتر است. در پایان، این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که آیا این نوع وسیله نقلیه برای نیازهای روزمره شما مناسب است یا خیر. فرقی نمی کند که یک SUV کاملاً نو بخرید یا دست دوم. یکی را با مناسب ترین ویژگی ها برای خود و خانواده خود انتخاب کنید.

معایب اصلی داشتن یک SUV وزن و هزینه های بالای نگهداری آنهاست.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟