هر آنچه که باید در مورد اجاره خودرو در ایران بدانید

اگر از علاقه مندان به سفرهای ماجراجویانه هستید، اجاره ماشین در ایران می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. ایران کشوری چهارفصل با مناظر زیبا است و ممکن است بخشی از این ماجراجویی را در هواپیما از دست بدهید . اجاره خودرو در اکثر شهرهای بزرگ در دسترس است، جایی که می‌توانید نوع خودروی مورد نظر خود را از میان لیست کوتاهی از خودروهای موجود انتخاب کنید. مدل های ماشین های موجود برای اجاره طیف گسترده ای دارد. از یک هاچ بک اقتصادی مانند پژو ۲۰۶ که تقریباً ۳۰ یورو در روز هزینه دارد تا یک SUV لوکس مانند تویوتا لندکروزر که تقریباً ۲۵۰ یورو قیمت دارد. این مقاله به شما کمک می کند تا یک آژانس اجاره مناسب پیدا کنید و گره اجاره خودرو را باز کنید! (هر آنچه که باید در مورد اجاره خودرو در ایران بدانید)

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای ایرانی دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو ایرانی

آیا رانندگی در ایران توصیه می شود؟

در نگاه اول، ترافیک ایران تا حدی شبیه به بسیاری از کشورهای آسیایی دیگر است.

اما دارای برخی ویژگی های منحصر به فرد است. “به نظر می رسد هرکسی راه خود را بدون در نظر گرفتن چیز دیگری می رود.” یک مسافر گفت: «تردد در خارج از شهرهای بزرگ کاملاً آرام است و به راحتی قابل رانندگی است.» در حالی که رانندگان دیوانه ممکن است شما را از اجاره ماشین منصرف کنند، این داستان جنبه روشنی دارد. رانندگی آزادی و راحتی بی نظیری را برای کاوش در بخش های کمتر شناخته شده این کشور بزرگ به شما می دهد. ناوبری مشکل بزرگی نخواهد بود. می‌توانید از گوگل مپ  و افراد محلی برای یافتن مقصد خود کمک بگیرید.

چگونه ماشین اجاره کنیم

آژانس‌های اجاره‌ای بسیاری در ایران وجود دارند که ممکن است روند اجاره خودرو را کمی متفاوت از رویه رایج در اروپا یا آمریکا دنبال کنند. نمایندگی های معروف آلفا تیم هستند. به طور کلی، فرآیند ساده است. ماشینی را انتخاب می‌کنید، برای بازگرداندن آن ضمانت می‌گذارید، کلیدها را می‌گیرید، رانندگی می‌کنید، آن را پس می‌دهید، هزینه آن را می‌پردازید و ضمانت را پس می‌گیرید. مسافری که خودروی کرایه‌ای خود را از شرک آلفا تیم در تهران دریافت کرده است، می‌گوید: «روش بازگشت در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی مانند هر مکان اجاره‌ای دیگر در سراسر جهان استاندارد است. شما ماشین را در سطح رسیدن پیاده می کنید. یک خانم ماشین را چک می‌کند و شما را ترک می‌کند.»

چه کسی می تواند ماشین اجاره کند؟

هر کسی که نمی‌خواهد زیر بار یک راننده بیفتد، می‌تواند در ایران ماشین کرایه کند. هر فردی بین ۱۸ سال (۲۱ سال برای برخی آژانس ها) می تواند ماشین کرایه کند.

آیا اجاره ماشین بدون راننده امکان پذیر است؟

آره. بسیاری از آژانس های اجاره این امر را انجام می دهند. اما گاهی اوقات محدودیتی برای انتخاب مدل خودرو وجود دارد. به عنوان مثال، برخی از آژانس ها به شما خودروهای لوکس نمی دهند مگر اینکه راننده ای را از آژانس استخدام کنید. همچنین برخی از نمایندگی ها به مشتریان اجازه نمی دهند مدل های گران قیمت را از شهر خارج کنند.

مکان های اجاره ای محبوب در ایران

آژانس های اجاره ای معروفی از جمله یوروپکار ، سعادت رانت، تکسیر ، آرادسیر ، پرشین گشت ، پارسیانهمراه و حامی رنت وجود دارد . برخی آژانس‌ها مانند آلفا تیم به مشتری اجازه می‌دهند ماشین را از کجا تهیه کنند. برای برخی دیگر، یک محدودیت وجود دارد. اکثر نمایندگی ها خدمات تحویل خودرو خود را در شهرهای بزرگ تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، یزد، رشت و بندرعباس انجام می دهند. دفاتری برای شرکت آلفا تیم وجود دارد، به عنوان مثال، در فرودگاه های IKIA و مهر آباد تهران. قبل از بازگشت، بهتر است بپرسید که آیا آژانس برای تحویل خودرو در فرودگاه از شما هزینه می گیرد یا خیر؟

ضمانت اجاره خودرو در ایران

بسته به آژانس، هر یک از این موارد به عنوان ضمانت از شما خواسته می شود: پاسپورت، گواهینامه رانندگی معتبر یا ویزای شما. آژانس شما ممکن است درخواست سپرده نقدی کند. بسته به نوع خودرو و آژانس، مبلغ سپرده ممکن است بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو باشد. همچنین هزینه بیمه اضافی از شما دریافت خواهد شد. در حالی که سپرده شما هنگام تحویل خودرو به شما بازگردانده می شود، برخی از آژانس ها مقدار کمی از سپرده را به عنوان تضمین جریمه های احتمالی ثبت شده توسط دوربین های پلیس نگه می دارند. این پول پس از بازگشت شما در حدود ۷۵ روز ارسال خواهد شد.

قیمت ها

قیمت اجاره خودرو بسته به عوامل مختلفی متفاوت است: مدل خودرو، مدت زمان، مسافت پیموده شده، و اینکه آیا راننده استخدام می کنید یا خیر. اگر رزروهای طولانی تری (معمولاً بیش از یک هفته) انجام دهید، مانند هر چیز دیگری، می توانید معاملات بهتری دریافت کنید.

کرایه ماشین یا حمل و نقل عمومی؟

در پایان، اجاره خودرو یک انتخاب هیجان انگیز است که به شما اجازه می دهد هر زمان که بخواهید ماشین را روشن و متوقف کنید و از مناظر زیبا لذت ببرید. اگر این ماجراجویی با بودجه شما مطابقت دارد ، پس چرا آن را امتحان نکنید. در غیر این صورت، می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی که ارزان تر و اغلب در دسترس هستند استفاده کنید.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟