ودیعه چیست و چگونه در اجاره خودرو کار می کند؟

آیا این اولین بار است که ماشین اجاره می کنید و نمی دانید که سپرده مدت دار به چه معناست و برای چیست؟ در بین الزامات مختلف درخواستی، بدون شک موردی که بیش از همه جلب توجه می کند همین است. اما نگران نباشید، ما کاملاً همه چیزهایی را که باید در مورد این اصطلاح بدانید و اینکه چقدر مهم است تا رزرو شما شانس بیشتری برای تأیید داشته باشد، توضیح خواهیم داد.  (ودیعه چیست و چگونه در اجاره خودرو کار می کند؟)

ودیعه چیست و چگونه در اجاره خودرو کار می کند

می توان گفت که ودیعه تضمینی است که تامین کننده، در این مورد شرکت اجاره دهنده، هنگام استفاده از یک سرویس یا محصول برای مدت معین، درخواست کسر هزینه های پیش بینی نشده یا جبران چیزی را که نیاز به تعمیر یا تعویض دارد، می کند. زمان . .

برای درک بهتر این وضعیت، تصور کنید که خانه ای در ساحل اجاره کرده اید، باید ضمانت نامه بگذارید تا خسارات احتمالی جبران شود و اگر همه چیز خوب باشد، در نهایت این ودیعه به شما برگردانده می شود یا مبلغ مشخصی از شما اخذ می شود. مقدار آنچه آسیب دیده است

ودیعه اجاره خودرو چقدر است؟

سپرده تضمینی برای اجاره خودرو شامل مسدود کردن مبلغ از پیش تعیین شده است، به این معنی که هر شرکت اجاره کننده باید مقداری را تعریف کند که ممکن است بر اساس اطلاعاتی مانند: مدل وسیله نقلیه، زمان اجاره و آدرس تحویل، به عنوان مثال باشد. . به طور متوسط برای مثال ما در آلفا تیم معمولا ودیعه نقدی را برای خودرو های ایرانی بین ۱۲ الی ۲۰ میلیون تومان، برای ماشین های هیوندای و کیا ۳۰ الی ۷۰ میلیون تومان و در نهایت برای برند های لوکس از ۸۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان در نظر می گیریم. اما در شرایطی این رقم ممکن است کاهش داشته باشد.

چرا شرکت های کرایه خودرو به ودیعه نیاز دارند؟

برای شرکت‌های اجاره خودرو، ودیعه از این جهت مهم است که ضمانت بازپرداخت هرگونه هزینه‌ای که در قرارداد اجاره پیش‌بینی نشده است ، اعم از خسارت یا پرداخت خود اجاره است، و میزان آن با توجه به شرکت اجاره‌ای که استفاده می‌شود یا حتی هزینه آن متفاوت است. گروه خودروی رزرو شده

بدهی سپرده چگونه کار می کند؟

این روش با استفاده از کارت اعتباری انجام می شود که باید به نام شخص مسئول اجاره باشد و هنگام تحویل گرفتن وسیله نقلیه ارائه شود.

مسدودسازی با کارت اعتباری انجام می شود و پس از بازگرداندن خودرو در همان شرایطی که تحویل داده شده است، بازپرداخت وجه انجام می شود. هیچ مبلغی از حساب کسر نمی شود، فقط در صورت آسیب دیدن کالا.

در صورت آسیب دیدن خودرو، طبق آنچه در زمان رزرو تعیین شده است، وجه تضمین دریافت می شود.

چقدر طول می کشد تا محدودیت کارت اعتباری باز شود؟

به طور کلی، بازپرداخت در صورت عدم آسیب در پایان بازگشت انجام می شود، اما بسته به اپراتور کارت ممکن است متفاوت باشد، در برخی موارد تا ۷۲ ساعت طول می کشد.

اگر کارت اعتباری با محدودیتی برای واریز وجود ندارد، باید چه کار کنم؟

در مواردی مانند این، جایگزینی برای از دست ندادن رزرو شما وجود دارد. شرکت‌های اجاره‌ای وجود دارند که به یک فرد مسئول مالی اجازه می‌دهند تا این روش را برای شما انجام دهد، بنابراین اجاره‌گر می‌شود. اما باید با در دست داشتن کارت و مدارک شناسایی لازم در روز تحویل خودرو حاضر شود.

در این مورد، شایان ذکر است که این رویه مستلزم استخدام یک راننده اضافی برای کسانی است که واقعاً رانندگی می کنند که با توجه به رزرو از آنها هزینه دریافت می شود.

آیا می توان بدون کارت اعتباری یا بدون سپرده اجاره کرد؟

بزرگترین نیاز برای رزرو، استفاده از کارت اعتباری است، چه برای رزرو وجه یا پرداخت نهایی برای استفاده، بنابراین اجاره بدون کارت اعتباری امکان پذیر نیست.

سپرده نقدی؟

انجام روش واریز نقدی یک سوال تکراری برای کاربران خودروهای اجاره ای است، اما معمولاً توسط شرکت های اجاره ای انجام نمی شود. بدانید که سپرده یک الزام برای اجاره خودرو است، به عنوان تضمین برای شرکت های اجاره ای عمل می کند و منحصراً از طریق کارت اعتباری انجام می شود.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟