چگونه با حیوان خانگی خود در ماشین رانندگی کنیم؟

در ایران، بیرون بردن حیوانات خانگی با خود در جاده ها قانونی است، با این حال، آنچه بسیاری از رانندگان نمی دانند این است که آنها باید به درستی مهار شوند، در صندلی های جلو و جای پا ننشینند، و نباید اجازه دهید آنها را بچسبانند. سرشان از پنجره بیرون است تا کمی هوای تازه داشته باشند. (چگونه با حیوان خانگی خود در ماشین رانندگی کنیم؟)

اگر قصد دارید یک سفر کوتاه داشته باشید یا حتی به یک سفر طولانی سفر کنید، ممکن است متوجه شده باشید که در موارد قبلی سگ شما مسافر خوبی نیست و ناراحتی او ممکن است حین رانندگی حواس شما را پرت کند. در این مقاله، همه آنچه را که باید در مورد قوانین رانندگی با حیوان خانگی خود در ماشین بدانید، پوشش خواهیم داد.

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای شرکت آلفا تیم

اجاره خودرو مسافرتی

آیا می توانم با یک حیوان خانگی در ماشین سفر کنم؟

کد بزرگراه بیان می‌کند که «هنگامی که در وسیله نقلیه هستید، مطمئن شوید که سگ‌ها یا حیوانات دیگر به‌طور مناسب مهار شده‌اند تا نتوانند حین رانندگی حواس شما را پرت کنند یا در صورت توقف سریع به شما یا خودشان آسیب برسانند. کمربند ایمنی، حمل حیوان خانگی، قفس سگ یا نگهبان راه هایی برای مهار حیوانات در ماشین هستند.

این یک الزام قانونی نیست که در قانون تعیین شده است و هیچ مجازات مستقیمی برای نقض قوانین بزرگراه وجود ندارد، اما این بدان معنا نیست که شما برای رانندگی بدون مراقبت و توجه لازم، که می تواند تا ۹ امتیاز را به همراه داشته باشد، تحت فشار قرار نخواهید گرفت. در مجوز شما اگر حیوان خانگی شما به دلیل مهار نشدن صحیح، باعث بروز حادثه شود، بیمه ماشین شما و همچنین بیمه حیوان خانگی ممکن است با جریمه سنگین و امتیاز در گواهینامه خود مواجه شوید.

چگونه باید سگ خود را در ماشین حمل کنید؟

چند اقدامات ایمنی و محصولات مختلف وجود دارد که می توانید از آنها برای کمک به سفر ایمن با سگ خود در ماشین استفاده کنید و مهم است که راه حلی مناسب و راحت برای حیوان خانگی خود انتخاب کنید. علاوه بر این، می‌خواهید مطمئن شوید که راه‌حل به درستی نصب شده است تا از هرگونه حواس پرتی در حین رانندگی جلوگیری کنید.

۱. تسمه مسافرتی – می‌توانید در اکثر فروشگاه‌های حیوانات خانگی در سراسر ایران، بند‌های دوستدار حیوانات خانگی را خریداری کنید که در اندازه‌های مختلف وجود دارند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را ببندید و در جای خود بچسبانید تا حیوان خانگی شما در ماشین در کنار شما سفر کند.

۲. جعبه ها – استفاده از جعبه در ماشین به ایمن و ایمن نگه داشتن حیوان خانگی شما کمک می کند و همچنین این مزیت را دارد که حیوان خانگی شما با این محیط آشنا باشد زیرا همان چیزی است که در طول آموزش از آن استفاده کرده اید.

۳. کریرها – اگر ترجیح می دهید از چیزهای سبک تر و قابل حمل در مقایسه با یک قفس فلزی سنگین استفاده کنید، حمل کننده حیوان خانگی گزینه مناسبی برای شماست.

۴. محافظ چکمه – آیا حیوان خانگی شما ترجیح می دهد با چکمه سفر کند؟ شما می توانید یک گیت صندوق عقب بخرید که از پریدن آنها به صندلی های عقب خودرو جلوگیری می کند و همچنین در هنگام تصادف از آنها محافظت می کند. سگ هنوز باید در چکمه محکم شود.

۶ نکته ایمنی خودرو برای رانندگی با سگ

۱. توقف های زیادی را برنامه ریزی کنید.

اجازه دهید سگتان پاهایش را دراز کند، به دستشویی برود و مقداری انرژی بسوزاند.

۲. با سفرهای کوتاهتر شروع کنید.

برخی از سگ ها به بیماری حرکت مبتلا می شوند، بنابراین بهتر است به آرامی برای سفرهای طولانی تر تلاش کنید.

۳. هنگام رانندگی غذا ندهید.

در عوض، حداقل سه ساعت قبل از سفر به سگ خود غذا بدهید.

۴. اجازه ندهید سگ شما از پنجره آویزان شود.

به طور کلی بی خطر نیست و برای چشم آنها خوب نیست. می تواند آنها را خشک کند و همچنین ممکن است آنها را در معرض زباله های پرنده قرار دهد. 

۵. در سفر به آنها غذا ندهید.

شناخته شده است که سگ ها هنگام غذا خوردن در حال حرکت خفه می شوند.

۶. همیشه کولر گازی روشن باشد.

اتومبیل ها برای سگ ها بسیار داغ می شوند. ماشین را به خوبی تهویه کنید.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟