ادای احترام به عزیزان از دست رفته در روز عروسی

لحظات تلخ و شیرین زیادی وجود خواهد داشت که شما عزیزان خود را که نمی توانند در مراسم شرکت کنند به یاد آورید. این بدان معنا نیست که آنها نمی توانند از نظر روحی آنجا باشند.(ادای احترام به عزیزان از دست رفته در روز عروسی)

جمع آوری لیست مهمانان یکی از مهم ترین و زمان برترین جنبه های برنامه ریزی برای روز بزرگ شماست. شما ساعت ها را صرف تجزیه و تحلیل لیست خواهید کرد تا مطمئن شوید که پسرعموهای سوم پس از حذف به طور مساوی از هر دو طرف دعوت می شوند و در زمانی که همکار فراموش شده دیگری دعوت شده است مورد بی مهری قرار می گیرد. مهم نیست که چند بار از آن عبور کنید، هرگز کاملاً کامل نخواهد بود. مهم نیست که چه می شود، همیشه چند مهمان عزیز هستند که نمی توانند آن را بسازند، کسانی که ما در این راه از دست داده ایم.
روش هایی که زوج ها به عزیزان از دست رفته خود احترام می گذارند اکنون بسیار فراتر از دسته گل های یادبود استاندارد در محراب است. از عروس و دامادها در مورد روش‌های خاص به یاد آوردن عزیزان از دست رفته خود در روز عروسی پرسیدیم. این فهرست دلچسب ترین (و اشک آورترین) داستان هایی است که در پاسخ شنیده ایم.

عشق زنده است

آنتونی و من بیوه های جوانی بودیم که نذرمان را گفتیم. ما هر دو همسر اول مورد تحسین خود را در طول مراسم ساحلی مورد احترام قرار دادیم. ما به عنوان یک خانواده، سنگ هایی را که نام آنها روی آنها بود به اقیانوس پرتاب کردیم. دسته گل من جواهرات خود را در آن در هم آمیخته بود و تنظیمات مکان ما عکس های آنها را نشان می داد. بدون آنها ما سه فرزند زیبای خود را نداشتیم. ما هر روز از نقش آنها در داستان خانواده‌مان سپاسگزاریم.»
– بری
«پدرم وقتی دبیرستان بودم در یک تصادف رانندگی کشته شد. عکس او روی یک طلسم کوچک در دسته گل من و در ویترین با سایر عزیزانی که گذشت بودند. اما خاطره مورد علاقه من زمانی است که برادران بزرگترم ما را با جایگزینی پارچ های آب و لیموناد با ویسکی و کوکا، نوشیدنی مورد علاقه پدرم، شگفت زده کردند. این بهترین ادای احترام به او بود!»
– سارا

جالی خالی

“بهترین دوست من در ۱۶ سالگی فوت کرد. یک دسته گل اضافی درست کردیم و در طول مراسم آن را روی محراب گذاشتیم. من و شوهر جدیدم بعد از پذیرایی آن را به قبر او بردیم. او قطعاً ساقدوش عروس بود و مهم این بود که خاطره او بخشی از مراسم باشد.»
– کتی
«یک صندلی خالی در جلو گذاشته بودیم که کلاه ناپدری من روی آن بود. من همیشه فکر می کردم که او مرا همراه با پدرم در راهرو پیاده می کند. وقتی واعظ پرسید چه کسی مرا می بخشد، پدرم پاسخ داد که هم او و هم ناپدری من هستند. این یک غافلگیری کامل بود و برای من ارزش جهانی داشت.”
– کیسی
«مادر شوهرم چند ماه قبل از ازدواج ما فوت کرد. بعد از مراسم گلی را به مزارش رساندیم و با هم دعا خواندیم. از آنجایی که نمی‌توانستیم در پذیرایی رقص مادر و پسر داشته باشیم، به جای آن یک رقص کامل خانوادگی داشتیم.»
– جنیفر

میراثی ماندگار

من اخیراً یک دسته گل ابریشم را از انبار بیرون کشیدم و آنها را در قوطی روی دیوارهای محل تمرینم چیدم. مهمانان و مشتریان اغلب در مورد آنها نظر می دهند و من دوست دارم توضیح دهم که آنها همان گل هایی هستند که به افتخار پدربزرگ من در عروسی خودم نشستند. مراسم با تم سلتیک ما اشاره ای بود به میراث که او پشت سر گذاشت و چیدمان های سبز ساده هنوز لبخند را بر لبانم می آورد. می دانستم که روز عروسی ما با افتخار به ما لبخند می زند. و من می دانم که او هنوز هم امروز است.

ادای احترام با ماشین عروس مشکی

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای برای روز عروسی دسترسی داشته باشید.

13 روش برای احترام به خویشاوندان فوت شده در روز عروسی

۱. شعر خاطره بخوانید

شعر کمک می‌کند تا کلمات را به احساسات و تجربیاتی که ما را شناسایی می‌کنند بنویسیم. اگر سعی می‌کنید کلمات مناسبی را بیابید تا عشق پدرتان، صمیمیت مادرتان یا خرد مادربزرگتان را به تصویر بکشید، خواندن یک شعر یادبود در طول عروسی‌تان می‌تواند ایده‌ای عالی باشد. می توانید شعری را که خودتان سروده اید، شعری مدرن یا شعر کلاسیک بخوانید.

به خاطر داشته باشید که این می تواند احساسی شود. بهتر است آن را چاپ کنید، بنویسید، یا در جایی قرار دهید که قابل مشاهده باشد تا وقتی زمان خواندن آن فرا رسید، کل شعر را همراه خود داشته باشید.

۲. نان تست برای عزیزانتان

گزینه دیگر ارائه نان تست از طرف عزیزتان است. با برشته کردن آنها، تمام خانواده، دوستان و مهمانان خود را تشویق می کنید که در این روز خاص از آنها تقدیر کنند. بهتر است برای گرامیداشت یاد و خاطره آنها، نان تست را با نوشیدنی مورد علاقه خود در نظر بگیرید.

۳. نامه ای از طرف عزیزتان یا به او بخوانید

اگر چیز شخصی‌تری می‌خواهید، نامه‌ای از طرف عزیزتان بخوانید یا نامه‌ای از خودتان بنویسید. بسیاری از والدین یادداشت هایی برای فرزندان خود می نویسند تا در روز عروسی آنها بخوانند. آیا نامه ای از والدین یا عزیزانتان به شما دارید؟ در نظر بگیرید که آن را در روز عروسی خود بخوانید تا عشق آنها را به شما یادآوری کند.

اگر نامه یا یادداشتی از عزیزتان ندارید، به نوشتن نامه خود فکر کنید. توضیح دهید که عشق آنها به شما چه معنایی داشت و چرا می خواهید آنها بخشی از روز عروسی شما باشند.

شما می توانید هر یک از این ها را در طول عروسی خود با صدای بلند بخوانید. اگر می‌خواهید این یک لحظه خصوصی باشد، می‌توانید به سادگی آن را در حالی که برای روز آماده می‌شوید بخوانید.

۴. یک زمان سکوت برگزار کنید

یک راه آسان برای گنجاندن خاطرات عزیزانتان در روز خاص خود، برگزاری یک زمان خاص سکوت است. به سادگی چند لحظه وقت بگذارید و قبل از شروع جشن، با شریک زندگی خود در طول مراسم یا با مهمانان خود در طول پذیرایی، به آرامی به فکر خود باشید.

۵. دعایی بخوان یا نقل قولی را به اشتراک بگذار

نکته آخر اینکه شما می توانید خاطره یکی از عزیزان فقید خود را از طریق دعا یا نقل قول در سخنرانی عروسی خود بگنجانید. می‌توانید از هر چیزی که به یاد شما یا عزیزتان می‌افتد، مانند دعای کلاسیک، نقل قول از یک برنامه تلویزیونی، یا اشعار یک آهنگ را انتخاب کنید. به اشتراک گذاشتن این موارد با مهمانان خود، یاد عزیزانتان را گرامی می دارد و به شما کمک می کند تا به آنها نزدیک تر شوید.

راه هایی برای تکریم یک عزیز در طول مراسم

این مراسم خود مکان مناسب دیگری برای احترام به یکی از عزیزان فوت شده در روز عروسی شما است. این کار کمی از قبل برنامه ریزی می کند، اما می تواند به شما کمک کند وقتی زمان گفتن نذرتان فرا می رسد، به خاطره آنها نزدیکتر شوید.

۶. یک صندلی را باز بگذارید

دوست شما در طول مراسم شما در چند ردیف اول می نشست، پس چرا یک صندلی را برای نشان دادن حضور آنها باز نمی گذارید؟ آنها ممکن است شخصاً در کنار شما نباشند، اما خاطره آنها خواهد بود. جا گذاشتن صندلی جلو راهی برای یادآوری این است که عزیزتان از بالا به شما نگاه می کند.

۷. یک شمع یادبود روشن کنید

در بسیاری از فرهنگ ها، روشن کردن شمع نماد زیبایی از وحدت است که در طول مراسم انجام می شود. دو شمع به طور سنتی برای نشان دادن هر دو خانواده یا افراد روشن می شود، سپس یک شمع به نمایندگی از زن و شوهر روشن می شود. به عنوان تغییری در این سنت، روشن نگه داشتن شمع های خانواده برای احترام به عزیزان از دست رفته یا روشن کردن شمع برای نشان دادن عزیزانی که درگذشته اند را در نظر بگیرید.

۸. در برنامه ها پیام بنویسید

اگر قصد دارید برنامه ای را چاپ کنید که رویدادهای روز عروسی خود را به تفصیل بیان کند، این مکان می تواند مکانی عالی برای نوشتن پیام به افتخار عزیزانتان باشد. اگر می خواهید عزیزی را گرامی بدارید، یک ادای احترام کوتاه بنویسید. این می تواند به سادگی ذکر نام آنها با کلمات “یادآوری” یا “به یادگاری” باشد.

۹. یک یادگاری با خود داشته باشید

به قول معروف، شما قرار است «چیزی قدیمی، چیزی جدید، چیزی قرضی، چیزی آبی» بپوشید. به پوشیدن یادگاری یا همراه داشتن آن در دسته گل در روز خاص خود فکر کنید. یک یادگاری می تواند هر چیزی باشد، از دکمه سرآستین و دستمال آنها گرفته تا یک گردنبند ارثی که دریافت کرده اید.

۱۰. یاد و خاطره آنها را در طول مراسم گرامی بدارید

با مجری صحبت کنید و به آنها بگویید که می خواهید یاد عزیزتان را در طول مراسم گرامی بدارید. آنها ممکن است چندین گزینه مانند خواندن نقل قول ها، قطعات و سایر ادای احترامی که در مواردی مانند این خوانده اند ارائه دهند.

راههای تکریم متوفی در هنگام پذیرایی

وقتی صحبت از پذیرایی به میان می آید، معمولاً بخش نه چندان رسمی جشن عروسی شماست. شما اغلب این زمان را صرف صحبت با دوستان و خانواده خود می کنید، و زمان بسیار خوبی برای استفاده از روش هایی برای احترام به عزیزانتان است.

۱۲. آهنگ مورد علاقه را پخش کنید

پخش آهنگ مورد علاقه کسی که دوستش دارید یک راه عالی برای شروع مهمانی است. وقتی این آهنگ را اولین باری که می رقصید یا به عنوان بخشی از لیست پخش خود پخش می کنید، مطمئناً خاطره آنها را حفظ خواهید کرد.

۱۱. رقص پدر و دختر

اگر پدرتان را از دست داده اید، رقص پدر و دختر ممکن است بسیار دلهره آور باشد. دعوت از یک عزیز مورد اعتماد، مانند عمو، دوست خانوادگی، خواهر و برادر، یا مادر را در نظر بگیرید تا به جای او برقصند تا بتوانید این سنت را ادامه دهید. در طول رقص، خاطرات مورد علاقه خود را با عزیزتان به اشتراک بگذارید و به یاد داشته باشید که پدرتان همیشه با شماست.

۱۲. ارائه یادبود ایجاد کنید

به اشتراک گذاری اسلایدها، ویدئوها و خاطرات عزیزتان فکر کنید. می توانید این را بازی کنید تا مهمانان شما آن را با شما ببینند یا به سادگی آن را در پس زمینه پخش کنند. هنگام ایجاد چنین ارائه‌ای، عکس‌های خود و عزیزتان، عکس‌های خانوادگی و خاطرات خاص از زمان با هم بودنتان را بگنجانید.

۱۳. قبر آنها را زیارت کنید

نکته آخر اینکه می توانید بعد از مراسم یا پذیرایی به سر مزار عزیزتان بروید. می توانید این کار را قبل از شروع روز، روز بعد از عروسی یا حتی درست بعد از عروسی انجام دهید. به تنهایی یا با همسرتان به زیارت قبر بروید، به آنها بگویید چقدر دوستشان دارید و دسته گلی بگذارید تا در شادی خود شریک شوید و بگذارید آنها بخشی از جشن باشند.

یاد و خاطره عزیزانتان را گرامی بدارید

به یاد آوردن یکی از عزیزان در روز عروسی چیزی است که تا آخر عمر به آن فکر خواهید کرد. اگرچه از دست دادن والدین، خویشاوندان نزدیک، دوست یا سایر عزیزان همیشه سخت است، اما همچنان می توانید یاد او را در بزرگترین نقطه عطف زندگی خود گرامی بدارید. گنجاندن خاطره آنها در مراسم و پذیرایی خود به همراه نکات فوق راهی ویژه برای احساس صمیمیت با عزیز مرحومتان است.

عروسی زمان شادی، جشن و دوستی است. همچنین یادآوری این است که زندگی کوتاه است و ما باید هر لحظه را به بهترین شکل زندگی کنیم. چند لحظه وقت بگذارید و به کسانی که در بزرگترین روز زندگیتان از دست داده اید احترام بگذارید. نه تنها احساس خواهید کرد که آنها بخشی از روز بزرگ شما هستند، بلکه احساس خواهید کرد که عشق آنها مراقب شماست.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟