روز جهانی زن و تجلیل از زنان پیشگام خودروسازی

زنان راه درازی را در بخش خودرویی که در ابتدا مردسالار بود پیموده‌اند و در توسعه خودرو در قرن بیست و یکم نقش بسزایی داشتند و ثابت کردند که ما با هم در روحیه برابری به چیزهای بیشتری دست پیدا می‌کنیم.

از اختراع برف پاک کن‌ها تا تغییر چهره روزنامه‌نگاری خودرو، مجموعه‌ای از اولین‌های طراحی و فناوری در صنعت خودرو به رهبری زنان به آنها کمک کرد تا آنها را محکم روی صندلی راننده قرار دهند.

برای جشن گرفتن روز جهانی زن و نقش زنان پیشگام در تاریخ خودرو، این جدول زمانی از رویدادهای کلیدی را که توسعه حمل و نقل را شکل داده است، بررسی کنید.

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای شرکت آلفا تیم دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو

دهه ۱۸۰۰

در دهه ۱۸۸۰، عموم مردم با خودروهای هر نوع هنوز با سوء ظن برخورد می کردند. تلاش برتا بنز برای نشان دادن اینکه اتومبیل ها نه تنها قابل اعتماد و کاربردی هستند، بلکه می توانند توسط مردان و زنان رانندگی شوند، لازم بود. او اولین سفر خودروی شخصی از راه دور، با موتور نفتی را در سال ۱۸۸۸ به پایان رساند، که سهم قابل توجهی در توسعه صنعت خودروسازی آنگونه که ما می شناسیم داشت. تلاش او تحسین گسترده ای را برای نام بنز به ارمغان آورد و راهی طولانی را برای ترویج فروش اولین خودروهای مرسدس بنز انجام داد.

برتا “راننده آزمایشی” مرسدس بنز بود. این به این معنی بود که او اولین آزمایش کامل ماشین در جهان را انجام داد که منجر به تعدادی تجدید نظر در حق اختراع اصلی بنز شد. عصر خودروهای موتور مدرن متولد شد.

اوایل دهه ۱۹۰۰

در آغاز قرن جدید، رانندگی همچنان به عنوان تعقیب مردانه تلقی می شد. با این حال، زنان شروع به هموار کردن راه خود به دنیای اتومبیل کردند.

زنان فقط رانندگی نمی‌کردند، بلکه نوآوری می‌کردند. اگر می‌خواهید از چه کسی به خاطر اختراع ساده اما ضروری برف پاک‌کن‌های شیشه جلو تشکر کنیم، به سراغ مری اندرسون پیشگام آمریکایی بروید که در سال ۱۹۰۳ برف پاک کن را اختراع و ثبت کرد. در سال ۱۹۱۶، این برف پاک کن‌ها به صورت استاندارد در اکثر خودروها و وانت‌ها نصب شدند. ، و کامیون ها.

در سال ۱۹۰۹، آلیس رمزی ۲۲ ساله، برای اینکه به جهانیان هنوز شکاک ثابت کند که زنان کاملاً توانایی رانندگی با ماشین را دارند، اولین زنی شد که در سراسر ایالات متحده رانندگی کرد.

نوآوری‌ها نیز ادامه یافتند – در سال ۱۹۱۲ چارلز کترینگ خود استارت‌کننده را اختراع کرد و از نیاز به چرخاندن موتور با دست خلاص شد و پشت فرمان را برای مردان و زنان آسان‌تر کرد.

خطوط سفید را دنبال کنید…

تعداد کمی از مردم داستان واقعی را می دانند که چگونه خطوط علامت گذاری در جاده ها که خطوط را از هم جدا می کنند، واقعاً به وجود آمدند. در سال ۱۹۱۷، جون مک کارول در حال رانندگی با فورد مدل T خود در کالیفرنیا بود، زمانی که کامیون بزرگی که به سمت او سرگردان شده بود، باعث انحراف او شد و باعث سر خوردن او از جاده شد. او از مقامات حمل و نقل محلی شکایت کرد که تمایلی به پاسخگویی نداشتند. بنابراین جون همه چیز را به دست گرفت و خط سفیدی در وسط جاده (که امروزه به بلوار ایندیو معروف است) کشید، آن را به دو قسمت تقسیم کرد و کاملاً مشخص کرد که وسایل نقلیه در جهت مخالف کجا باید باشند. کار کرد و جاده‌های آسفالتی نوارهای سفید مشخص خود را به دست آوردند که ما هنوز هم از آن استفاده می‌کنیم.

سال های جنگ

در اوایل دهه ۱۹۴۰، همه باید نقش خود را در جنگ ایفا می کردند و زنان نیز از این قاعده مستثنی نبودند. در سال ۱۹۴۳، هلن روتر به کارکنان طراحی داخلی جنرال موتورز پیوست و اولین زنی شد که به عنوان مهندس خودرو مشغول به کار شد. در ارتش، زنان همه چیز را می‌راندند، از ماشین‌های کارمند و موتورسیکلت گرفته تا کامیون‌های سایز بزرگ، و در نهایت بدون شک ثابت کردند که زنان کاملاً قادر به کنترل اسب بخار یک خودروی بزرگ هستند.

سبک بیش از ماده

پس از پایان جنگ، زنان عمدتاً به نقش خانگی بازگشتند و از خانه و کودکان مراقبت می کردند. برای تأمین این امر، نش در سال ۱۹۵۴ متروپولیتن را معرفی کرد، یک «ماشین رفت و آمد/خرید» و اولین خودرویی که به طور خاص برای زنان به بازار عرضه شد. شاید در حال حاضر عجیب به نظر برسد، اما اولین طراحی باعث شد که زیبایی شناسی خودرو به همان اندازه قدرت موتور در نظر گرفته شود. همچنین مشخص می کند که چگونه خودروها برای دهه های آینده به بازار عرضه می شدند.

در سال ۱۹۵۵ دوج با یک کوپه صورتی و دو در برای زنان به نام La Femme به خودروهای سواری پرداخت. این کیف همراه با یک کیف همراه با پوست گوساله همراه با لوازم جانبی هماهنگ از جمله پودر صورت فشرده، محفظه رژ لب، جعبه سیگار، شانه، فندک سیگار و کیف پول تعویض – همه چیزهایی که یک زن مدرن به آن نیاز دارد (ظاهراً!).

در سال ۱۹۶۴، فورد موستانگ را با یک کمپین بازاریابی با هدف عمده زنان عرضه کرد. با این حال، با گذشت زمان، موستانگ به عنوان یک خودروی عضلانی تغییر نام داد، که تا به امروز در هسته اصلی هویت بازاریابی آن باقی مانده است.

تغییر چهره روزنامه نگاری خودرو

در سال ۱۹۵۵ دنیس مک کلاگیج چهره روزنامه نگاری خودرو را تغییر داد. او به‌عنوان یک راننده مسابقه‌ای، روزنامه‌نگار، عکاس و نویسنده، زنی تنها در صنعت خودروسازی تحت سلطه مردان بود، با این حال پشتکار و طبیعت او، او را به پیشگام برابری برای زنان تبدیل کرد. کار او به عنوان یک روزنامه نگار باعث شد تا زمانی که در سال ۱۹۵۴ به شهر نیویورک نقل مکان کرد، به مسابقات اتومبیلرانی حرفه ای روی آورد. او مطمئناً بر مدارهای مسابقه تأثیر گذاشت و تا به امروز، دنیس مک کلاگیج تنها زنی است که تا به حال در Sebring International ثبت شده است. تالار مشاهیر Raceway. علاوه بر این، او تنها روزنامه‌نگار خودرویی است که در تالار مشاهیر خودرو ثبت شده است.

بعدش چی؟

در این روز جهانی زن، ما دستاوردهای زنان را در صنعت خودرو – و در تمام بخش‌ها – جشن می‌گیریم، با این آگاهی که چیزهای بیشتری در راه است!

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟