نماد سایت اجاره خودرو آلفا

ودیعه به عنوان تضمین برای اجاره خودرو

ودیعه به عنوان تضمین برای اجاره خودرو

ودیعه به عنوان تضمین برای اجاره خودرو

ودیعه به عنوان تضمین برای اجاره خودرو

چرا شرکت های اجاره خودرو ودیعه می گیرند؟ یکی از هزینه های اجاره خودرو که در همان ابتدا باید پرداخت کنید، پرداخت ودیعه است. در صورتی که خودرو آسیب ببیند یا برخلاف قرارداد استفاده شود، نوعی تضمین برای شرکت اجاره است.پول پرداخت شده (که می تواند از بین برود یا به طور کامل بازیابی شود) معمولاً به اجاره کنندگان انگیزه می دهد تا مراقبت ویژه ای از ماشینی که به آنها سپرده شده است انجام دهند. ( ودیعه به عنوان تضمین برای اجاره خودرو)

هنگام رزرو در وب سایت شرکت اجاره خودرو آلفا تیم، اطلاعاتی در مورد مبلغ واریزی که باید بپردازید دریافت می کنید. دو راه برای انجام این کار وجود دارد. به صورت نقدی یا کارت پرداخت هنگام امضای قرارداد. ارزش مطالعه دقیق قرارداد اجاره را دارد که در آن موارد مفقود شدن و بازپرداخت ودیعه به تفصیل شرح داده شده است.

در چه مواردی امکان بازپرداخت وجه واریزی وجود دارد؟

هنگام بازگرداندن ماشین، کارمند اجاره یک بازرسی کامل انجام می دهد، یعنی سطح سوخت، وضعیت لاستیک را بررسی می کند، بررسی می کند که آیا خراش و فرورفتگی در بدنه وجود دارد یا خیر، و تمیزی و وضعیت ماشین را چه در خارج و چه در داخل ارزیابی می کند. در صورت بازگرداندن خودرو بدون آسیب، تمیز، سوخت کامل، با مجموعه ای از کلیدها و مدارک، شرکت اجاره کننده موظف است کل مبلغ ودیعه پرداختی را مسترد کند. اگر ودیعه به صورت نقدی پرداخت شده باشد، آن را نیز در این فرم پس خواهید گرفت. با این حال، اگر پرداخت با کارت انجام شده باشد، بانک وجوه موجود در کارت را از حالت انسداد خارج می کند (معمولاً تا ۱۴ روز طول می کشد).

با این حال، اگر کارمند شرکت اجاره هر گونه آسیبی به خودرو بیابد، باید در نظر داشته باشید که پول خود را پس نخواهید گرفت. اگر به اشتباه خود به خودرو آسیب وارد کنید (مثلاً شما مسئول تصادف بوده اید) وجه سپرده به طور کامل حفظ می شود. اما در صورت نیاز به تعیین عامل حادثه، شرکت اجاره‌دهنده ودیعه را تا زمانی که عامل حادثه توسط پلیس یا ارگان مجاز دیگری مشخص شود، در امانت نگه می‌دارد.

همچنین باید به هرگونه آسیب مکانیکی توجه کنید. خراشیدگی رنگ، شکستگی آینه، شکستگی آنتن یا پاره شدن تودوزی نیز دلیلی برای خودداری از بازپرداخت وجه است. شرکت اجاره از این پول برای پوشش تعمیر قطعات آسیب دیده استفاده خواهد کرد.

یکی دیگر از دلایل از دست دادن ودیعه، تمدید مدت زمان اجاره خودرو بدون رضایت قبلی شرکت اجاره کننده است. در چنین شرایطی، علاوه بر پرداخت حق الزحمه هر روز شروع اجاره، جریمه قراردادی از شما دریافت می شود و ودیعه به طور کامل ضبط می شود.

شرکت های اجاره ای به صراحت در قرارداد مشخص می کنند که از خودروی اجاره ای نمی توان برای حمل و نقل افراد یا کالاها در قالب اجاره فرعی استفاده کرد. همچنین کشیدن سیگار در خودرو و حتی گاهی حمل و نقل حیوانات ممنوع است. عدم رعایت این مفاد موجب از بین رفتن سپرده پرداختی می شود.

به یاد داشته باشید که سرقت ماشین اجاره ای شما به این معنی نیست که مجبور به متحمل شدن هزینه های زیادی و از دست دادن سپرده خود شوید. مهم این است که کلید و کلیه مدارکی که از شرکت اجاره دریافت کرده اید همراه داشته باشید، در این صورت مسئولیتی در قبال سرقت خودرو بر عهده نخواهید داشت.

پرداخت ودیعه در هنگام اجاره خودرو الزامی است. با این حال، این تنها به شما بستگی دارد که چگونه از خودرو استفاده کنید و آیا کل مبلغ را پس خواهید گرفت یا خیر.

خروج از نسخه موبایل