چگونه ماشین اجاره ای مناسب را برای خود انتخاب کنید

این روزها برای هر کسی که می‌خواهد ماشین اجاره کند، مدل‌ها و مدل‌های بسیار زیادی وجود دارد. از کوپه‌های اسپرت گرفته تا شاسی‌بلندهای مناسب خانواده ، کراس اوورهایی که در خانه در جاده‌های باز یا در شهر هستند، یا گردش‌های شهری کوچک و شلوغ که می‌توانند هر جایی پارک کنند و تمام روز را با یک مخزن بنزین بگذرانند. بنابراین چگونه ماشین اجاره ای مناسب خود را انتخاب می کنید ؟

شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر به ماشین های اجاره ای شرکت آلفا تیم دسترسی داشته باشید.

اجاره خودرو

از ماشین اجاره ای خود چه می خواهید؟

به خاطر داشته باشید که مدل‌های خاص را نمی‌توان همیشه تضمین کرد، بنابراین به جای نگاه کردن به یک مارک و مدل خاص، باید به نوع خودرویی که انتخاب می‌کنید فکر کنید. برای رسیدن به خودرویی که نیازهای شما را برآورده می کند، باید در نظر بگیرید که چه نوع رانندگی می خواهید انجام دهید. آیا از یک جلسه کاری به یک جلسه کاری در شهر می روید؟ در این صورت یک سالن هوشمند یا یک وسیله نقلیه جمع و جور کوچکتر و کاربردی تر، انتخاب بهتری است، به خصوص اگر شهری که در آن رانندگی می کنید دارای مناطق کم آلایندگی و پارکینگ محدود باشد.

اگر خانواده را به یک سفر جاده‌ای می‌برید، به فضای زیادی، فضایی برای چمدان، راحتی، و آن امکانات اضافی مانند سرگرمی‌های داخل ماشین برای بچه‌ها، و حتی صندلی‌های کودک، اگر بچه‌های کوچک شما هستند، نیاز دارید. جوان تر بنابراین در نظر بگیرید که چه اندازه ماشینی به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد – یک کراس اوور کوچک، شهری یا یک کراس اوور مناسب برای خانواده؟

چقدر چمدان داری؟

فراموش نکنید که این فقط افراد نیستند که باید در ماشین اجاره ای شما جا شوند – شما باید فضایی برای چمدان خود نیز پیدا کنید. اگر سبک سفر می کنید، فضای چمدان چندان مهم نیست، اما اگر برای یک تور ماجراجویی در کوهستان یا در امتداد جاده های بیابانی حرکت می کنید، به فضای بیشتری برای وسایل ضروری کمپینگ، تجهیزات یدکی نیاز خواهید داشت. و بطری های آب فراوان

مدارک و قوانین رانندگی در یک کشور دیگر را بررسی کنید

اگر در کشور دیگری رانندگی می‌کنید، باید مطمئن شوید که تمام مدارک مورد نیاز اجاره را قبل از حرکت در اختیار دارید. در حالی که برخی از کشورها فقط به گواهینامه رانندگی فعلی و پاسپورت نیاز دارند، در برخی دیگر (و بسته به اینکه از کجا سفر می کنید) ممکن است برای رانندگی قانونی در جاده ها به مجوز رانندگی بین المللی (که به عنوان گواهینامه رانندگی بین المللی نیز شناخته می شود) نیاز داشته باشید.

قبل از سفر با شرکت اجاره‌ای خود در مورد بیمه و مواردی که تحت پوشش قرار می‌گیرد، از جمله پوشش تصادف، بازیابی خرابی، و وجود یک خط‌مشی کامل به کامل سوخت، صحبت کنید که می‌تواند تفاوت زیادی در هزینه کرایه ماشین ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که از هزینه‌های تاخیر یا جریمه‌های احتمالی آگاه هستید و آنچه را که در قرارداد اجاره‌تان گنجانده شده است، مانند سیستم‌های ناوبری داخل خودرو، صندلی‌های کودک، یا پوشش یک راننده دیگر، بیابید.

اگر در حال عبور از مرزها هستید، ممکن است محدودیت‌های سفر را در نظر بگیرید، و به ویژه بررسی کنید که آیا بیمه خودروی کرایه‌ای شما (و هرگونه سیاست بازیابی کنار جاده‌ای) در همه مقصدهایی که در آن رانندگی می‌کنید قابل اجرا است یا خیر.

سازگار با محیط زیست یا آفرود ۴×۴؟

از آنجایی که همه ما سعی می کنیم از موتورهای سبزتر استقبال کنیم، آژانس کرایه اتومبیل شما ممکن است بتواند انواع خودروهای کم مصرف تری مانند هیبریدی یا حتی تمام الکتریکی را به شما ارائه دهد. به خاطر داشته باشید که اگر یک خودروی برقی کرایه می‌کنید، باید بدانید که نقاط شارژ در طول سفر شما کجاست و محدوده وسیله نقلیه خود را با یک بار شارژ کامل بدانید.

اگر به مناطق ناهموار تری می روید، باید به سراغ خودرویی بروید که قابلیت ۴×۴ دارد. با این حال، به خاطر داشته باشید که تقریباً همه آژانس‌های اجاره اجازه نمی‌دهند وسایل نقلیه‌شان برای فعالیت‌های خارج از جاده‌ای مانند «تپه‌بازی» استفاده شود، بنابراین در اکثر موارد شما روی آسفالت معمولی رانندگی خواهید کرد. این بدان معناست که یک SUV گران قیمت ممکن است بهترین انتخاب نباشد – بزرگتر همیشه بهتر نیست!

ترفند برای اطمینان از اینکه ماشین مناسبی را استخدام کرده اید این است که قبل از سفر تکالیف خود را انجام دهید. اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، با نماینده اجاره خودرو هرتز خود در کشوری که به آن سفر می کنید تماس بگیرید، آنها خوشحال خواهند شد که از تجربیات و دانش محلی خود بهره مند شوند و بهترین خودرو را به شما توصیه کنند.

×

پشتیبانی اجاره خودرو آلفا

× سوالی دارید؟